90. Neděkujte - zaplaťte...

23.12.2010 06:03

Ještě stále zmítají částí obcí lékařské komunisticko-odborářské snahy o vynucování si něčeho na co není nárok ani právo natož potřeba. Mnozí se diví, že poněkteří absolventi lékařských fakult nejsou plnoprávními doktoři a musí pracovat pod kuratelou staršího. No, bodejť : výučný list ještě tovaryše natož mistra NEVYTVOŘIL!! Jakým právem kandrdas, elév, začátečník, bažant požaduje mzdu skušeného, a mnohdy skoušeného okolnostmi, mistra? Právem malého maminkovského rozmazlence z písku jež již neví co by roupama dělal, na matce si vynucoval.

Starý skušený lékař ve vojenské nemocnici Plzeň mi srovnal po úrazu levé rameno tak, že nikdo nepozná změnu a ja nemám potíže. Naprotimu nějaký MUDr.Utřinos, ale v ÚVN Praha, mi pravé rameno "srovna"l po úrazu jakoby po povelu: "ŮHLEM VPŘED"! A tak to dopadlo. Pochopitelně v letech se dostavují potíže a s tím se ji opravdu nedá nic dělat. Dále:zubař bez atestace, ale pod dozorem staršího praktika mi udělal zubní protézu - viz fotky na těchto stránkách - titulce www.sduchodci.cz . Nikdo nepozná, že mám "státní" zuby! Ta sama osoba již pár měsíců bez dozoru "ordinující" mi tak zmrvila protézu, že nosíc jí nejsem si vůbec podoben, a sestárl bych napohled o cca 20 let!

Takže co nám, skušenejším, budete povídat vy, do svého vzdělání minimum investující a na státní útraty studující povídat! Maminky vás rozmazlil; dobře, dělejte si co chcete, využívejte (dle slov p.premiera Nečase) právo volného pohybu po Europě. Ale za své výkony požadujte poze takovou mzdu jak si zasloužíte, vysloužíte; podle toho kolik jste zainvestovali do svého elementátního vzdélaní sami ze svých prostředků. Jestliže se chcete srovnávat v platech se západnímu kolegami - srovnejte se také v investovaných nákladech!! Nedělejto z toho odborářskou bramboračku. Snad je vaše IQ

Neděkujte, zaplaťte státisíce € co vaše vzdělání stálo a táhněte Európou; zbírejte skušenosti a vraťte se domů bohatší o úroky získaných vedomostí. Na svých stránkách postupně uveřejňuji mapy od Monarchie dosud teriotórií na kterých jsem žil či žiji, které jsem navštívil či navštívím. To není samoúčelné. Snad se někdo, kromě ministra dopravy Bárty, zamyslí a zníží tu bezbřehou přetíženot silnic a nevyužití kolejnic. Opakovaně musím odkázat na Baťovu knihu: bsp40m.czechian.net/155.php .Ona by měla být, snad na všech stupních škol, elementární rukojetí pro uvědomění si spolupatřičnosti k teritoriu československo - středoeuropskému; europsky kulturnímu. Půdu šetřící, ekologii chráníci, ke vzdělání provokující!

Obdobně to dopadlo mnohkráte s podobnou hurá akcí pomocnou jako :www.blisty.cz/2010/12/14/art56073.htmln . Proč zaspaly ouřednice v onom městě, lidé kolem oné Marie a neučili jí počítat! Co dělala v základní škole; nemohla by to nějaká NNO tyjící na státních subvencích dohnat? Doučit jí? 1/4 melonu děvče utratí, dluhy třeba i poplatí. a co dál? Novou sbírku? 

Svůj názor jsem jasně vyjadřil: www.blisty.cz/2010/12/20/art56210.html a trvám na tom. Je stokrát lepší naučit člověka obhospodařovat půdu a pěstovat si potravu; než za almužnu do supermarketu. Bohužel, i v tento čas vánoční musím konstatovat, že vzdělanost a vzdělávání je opět to, o čem se v Čechách nemluví. Podle toho tak vypadá. To se již nepouštím do otázky státních maturit. Co je platný byť akademický titul natož maturita, když znalosti, vědomosti jsou na úrovnu řeznického psa!

Tedy: NEDĚKUJTE - ZAPLAŤTE a po "vandrovce" domů se vraťte a jako skušení vzdělanci: nástupce si školte. PROSÍM!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět