Vlaky; od r.1918 do dneška

Na úvod a pro začátek: www.youtube.com/watch?v=Ls2VGmRjLcg

Na této stránce naleznete postupně poslední mapu železnic Rakousko-uherké monarchie; ČSR a PR; ČSSR; a samozřejmě současných Českých drah. Otázkou je, zda nalezneme dostek finančních prostredků  pro krytí veškerých nákladů. Zde budou taktéž odkazy na jednotlivé servry ( stránky) touto problematikou se blíže zaoberající.

Ptejte se nás na co chcete; co chceme Vám odpovíme. Věčšinou na všechno! 

Blíži sa opäť  ČAS   "Č"  & HODINA "H"   a ja budem spolu s klasikom môcť zvolať:

 Pozdravujem vás, lesy, hory,
z tej duše pozdravujem vás!

Čo mrcha svet v nás skvári, zmorí,
zrak jeho urknul, zmámila lož, ohlušila presila:
vy k žitiu privediete zas,
vy vzkriesite, vy zotavíte,
z jatrivých vyliečite rán,
v opravdu priamom, bratskom cite
otvoriac lono dokorán,
 

a srdečnosť kde odveká,
kde nikdy nevyspela zrada,
 

bez dotazu, kto on, čo hľadá,
na lono to, hľa, v objem sladký
ramenom láskyplnej matky
pritúliac verne človeka...

 

Len okamih tam pobudnutia:
už mŕtvie bôľ, už slabnú putá,
zrak čistí sa, tlak voľneje,
i oživujú nádeje;
len jeden pokyn, zášum lesný,
len jeden horskej riavy skok:
a duša už sa ladí k piesni,
tkne sa jej bičík prečudesný —
a srdce hupká vozvysok;
len jedno orla skolotanie,
len jeden švihot sokola,
prez horu mužné zahvízdanie,
na holiach jeden záblesk vatry:
a nás už chváce povoľa,
duch už sa zažal, už sa jatrí,
plamenným krídlom šibe hor’,
jak v nebo naspäť meteor;
len chvíľka, ako vzdušný vlas
čo preletí nám ponad hlavu —
a už ju máme, myseľ hravú:
zmladenej duše prez dúbravu
tak strie sa, ako dúhy pás...
...Z tej duše pozdravujem vás!

Vláčik koľajáčik ma odvezie do Popradu za priateľmi čo mi pomáhali v začiatkoch ovládania PC a dnes : ĽAĹA: vic ho!  Už sú tu stránky pre pomoc dôchodcom, tým čo vedia, chcú vedieť. www.vlaky.net  OSLÁVIA svoje už 6. narodeniny a ja budem opäť môcť všetkým poďakovať.  Ja, vďaka Pánu Bohu pôjdem:

 

Dráha spojů

=================================================================
R 443 Šírava                     do 8.12.2012
=================================================================
Stanice                                              Pozn.            Příj.               Odj.                  km
-----------------------------------------------------------------
Praha hl.n.  Metro                                                                      22:13                 0
Kolín                                                                   22:53             22:55               62
Pardubice hl.n.                                                    23:19              23:22             104
Česká Třebová                                   0:03   0:05   164
Zábřeh na Moravě                                0:29   0:31   204
Olomouc hl.n.                                   0:58   1:01   250
Ostrava-Svinov                                  1:58   2:01   351
Ostrava hl.n.                                   2:08   2:10   356
Bohumín                                         2:17   2:37   364
Karviná hl.n.                                   2:50   2:51   379
Český Těšín                                     3:09   3:11   395
Třinec                                          3:18   3:19   402
Čadca                                           3:49   3:52   433
Žilina                                          4:17   4:47   463
Vrútky                                          5:03   5:05   484
Kraľovany                                       5:17   5:19   502
Ružomberok                                      5:34   5:36   520
Liptovský Mikuláš                               5:53   5:55   546
Štrba                                           6:22   6:24   585
Poprad-Tatry                                    6:37   6:39   604
Spišská Nová Ves                                6:57   6:59   630
Margecany                                       7:23   7:25   670
Kysak                                           7:39   7:41   689
Košice                                          7:53   8:43   705
Trebišov                                        9:24   9:38   758
Bánovce n.Ondavou                               9:51   9:52   769
Michalovce                                     10:01  10:02   778
Strážske                                       10:13  10:14   793
Humenné                                        10:23          802
=================================================================
      R 441 Excelsior lůžkový vůz lehátkový vůz vlak veze přímý vůz možno zakoupit místenku vůz nebo oddíly, vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let úschova během přepravy, povinná rezervace místa pro jízdní kolo v období od 1.IV. do 31.X.
 
Stanice Příj. Odj. Pozn. Km  
Cheb   18:12   0  
Kynšperk n.Ohří 18:24 18:25   14  
Sokolov 18:39 18:40   29  
Chodov 18:52 18:53   41  
Karlovy Vary 19:04 19:06   52  
Ostrov n.Ohří 19:19 19:20   67  
Klášterec n.Ohří 19:42 19:43   92  
Kadaň-Prunéřov jízdenky se prodávají ve vlaku 19:48 19:49   98  
Chomutov 19:58 20:00   111  
Chomutov město 20:02 20:03   113  
Jirkov zast. 20:06 20:07   116  
Most 20:20 20:22   136  
Bílina 20:32 20:33   148  
Duchcov 20:39 20:40   156  
Teplice v Čechách 20:48 20:50   165  
Ústí n.L.hl.n. 21:07 21:13   182  
Lovosice 21:29 21:31   204  
Roudnice n.Labem 21:42 21:44   222  
Kralupy n.Vltavou 22:07 22:09   261  
Praha-Holešovice přestup na Metro 22:28 22:29   285  
Praha hl.n. přestup na Metro 22:39 0:24   288  
Kolín 1:06 1:08   350  
Pardubice hl.n. 1:31 1:34   392  
Česká Třebová 2:14 2:16   452  
Olomouc hl.n. 3:02 3:05   538  
Přerov 3:20 3:34   560  
Hranice na Moravě 3:52 3:53   589  
Ostrava-Svinov 4:22 4:24   639  
Ostrava hl.n. 4:31 4:33   644  
Bohumín 4:40 4:41   652  
Karviná hl.n. 4:51 4:52   667  
Český Těšín 5:09 5:11   683  
Třinec 5:22 5:23   690  
Čadca 6:02 6:05   721  
Žilina 6:35 6:53   751  
Vrútky 7:10 7:12   772  
Kraľovany 7:25 7:27   790  
Ružomberok 7:42 7:44   808  
Liptovský Mikuláš 8:01 8:03   834  
Štrba 8:30 8:32   873  
Poprad-Tatry 8:45 8:47   892  
Spišská Nová Ves 9:05 9:07   918  
Margecany 9:32 9:34   958  
Kysak 9:48 9:50   977  
Košice 10:02     993  
  • lůžkový vůz
  • jízdní doklady platné pro trať Cheb - Stříbro - Praha platí v tomto vlaku bez doplatku rozdílu jízdného při jízdě přes Ústí nad Labem hl.n. (Cheb->Chomutov)
  • pohraniční přechodový bod [CZ/SK]: Čadca št.hr.
 
 

=================================================================
                    Jízdní řád ČD 2010/2011    Platí od 12.12.2010 do 6.3.2011    

                                           PŘES   P L Z E Ň              
=================================================================
R 767 /441                        Platí od 12.12.2010 do 6.3.2011
=================================================================
Stanice                                 Pozn.      Příj.        Odj.     km
-----------------------------------------------------------------
Cheb                                                             20:22     0
Lázně Kynžvart                                 20:40       20:41    23
Mariánské Lázně                                20:48       20:49    30
Planá u Mar.Lázní                              20:58        21:01    42
Stříbro                                             21:27       21:28    73
Plzeň hl.n.                                        21:52       22:10   106
Rokycany                                         22:28       22:31   129
Hořovice                                          22:57       22:59   158
Beroun                                            23:15       23:17   177
Praha-Smíchov                                   ! T         23:46   216
Praha hl.n.  Metro                             23:54         0:11   220
Kolín                                                 0:51        0:56   282
Pardubice hl.n.                                   1:19        1:22   324
Česká Třebová                                   2:02        2:04   384
Olomouc hl.n.                                     2:50       2:55   470
Přerov                                              3:11       3:24   492
Hranice na Moravě                              3:43       3:46   521
Ostrava-Svinov                                  4:15       4:19   571
Ostrava hl.n.                                     4:26       4:30   576
Bohumín                                           4:37        4:42   584
Karviná hl.n.                                   4:54   4:57   599
Český Těšín                                     5:15   5:19   615
Třinec                                          5:28   5:30   622
Čadca                                           6:02   6:05   653
Žilina                                          6:30   6:47   683
Vrútky                                          7:03   7:05   704
Kraľovany                                       7:17   7:19   722
Ružomberok                                      7:34   7:36   740
Liptovský Mikuláš                               7:53   7:55   766
Štrba                                           8:22   8:24   805
Poprad-Tatry                                    8:37   8:39   824
Spišská Nová Ves                                8:57   8:59   850
Margecany                                       9:23   9:25   890
Kysak                                           9:39   9:41   909
Košice                                          9:53          925
-----------------------------------------------------------------
* Znacky: 2.: ve vlaku řazeny k sezení pouze vozy 2.vozové třídy
=================================================================
     .

=================================================================
Jízdní řád ČD 2010/2011 do Banskej Bystrice  Platí od 12.12.2010 do 6.3.2011  a zpět             
=================================================================
R 441 Excelsior /477/811          Platí od 12.12.2010 do 6.3.2011
=================================================================
Stanice                                 Pozn.  Příj.  Odj.     km
-----------------------------------------------------------------
Cheb                                                  18:13     0
Kynšperk n.Ohří                                18:25  18:26    14
Sokolov                                        18:40  18:41    29
Chodov                                         18:51  18:52    41
Karlovy Vary                                   19:03  19:05    52
Ostrov n.Ohří                                  19:19  19:20    67
Klášterec n.Ohří                               19:42  19:43    92
Kadaň-Prunéřov  O                              19:48  19:49    98
Chomutov                                       19:58  20:00   111
Chomutov město                                 20:02  20:03   113
Jirkov zast.                                   20:06  20:07   116
Most                                           20:20  20:22   136
Bílina                                         20:32  20:33   148
Duchcov                                        20:39  20:40   156
Teplice v Čechách                              20:48  20:50   165
Ústí n.L.hl.n.                                 21:07  21:13   182
Lovosice                                       21:29  21:31   204
Roudnice n.Labem                               21:42  21:44   222
Kralupy n.Vltavou                              22:08  22:10   261
Praha-Holešovice  Metro                        22:30  22:32   285
Praha hl.n.  Metro                             22:42   0:04   288
Pardubice hl.n.                                 1:15   1:30   392
Brno hl.n.                                      3:12   3:27   543
Břeclav                                         4:01   4:46   602
Kúty                                            4:59   5:01   620
Bratislava hl.st.                               5:40   6:37   684
Bratislava-Vinohrady                            6:42   6:43   688
Galanta                                         7:09   7:11   733
Šaľa                                            7:19   7:21   744
Šurany                                          7:42   7:43   773
Podhájska                                       7:58   7:59   788
Levice                                          8:22   8:24   816
Kozárovce                                       8:35   8:36   828
Nová Baňa                                       8:50   8:51   843
Žarnovica                                       9:01   9:02   854
Žiar n.Hronom                                   9:14   9:15   871
Hronská Dúbrava                                 9:26   9:27   882
Zvolen osob.st.                                 9:36   9:39   893
Zvolen mesto                                    9:42   9:43   894
Sliač kúpele                                    9:47   9:48   899
Banská Bystrica m.                              9:59  10:00   913
Banská Bystrica                                10:03          914
=================================================================
     .

=================================================================

Cestovný poriadok / JŘ ČD 2010/2011  od 12.12.2010 do 6.3.2011  BB - Cheb priamo!              
=================================================================
R 810 Horehronec /476/718/606     Platí od 12.12.2010 do 6.3.2011
=================================================================
Stanice                                 Pozn.  Příj.  Odj.     km
-----------------------------------------------------------------
Banská Bystrica                                       19:06     0
Banská Bystrica m.                             19:08  19:09     1
Sliač kúpele                                   19:21  19:22    15
Zvolen mesto                                   19:26  19:27    20
Zvolen osob.st.                                19:30  19:34    21
Hronská Dúbrava                                19:43  19:44    32
Žiar n.Hronom                                  19:54  19:55    43
Žarnovica                                      20:07  20:08    60
Nová Baňa                                      20:18  20:19    71
Kozárovce                                      20:34  20:35    86
Levice                                         20:45  20:46    98
Podhájska                                      21:10  21:11   126
Šurany                                         21:25  21:27   141
Šaľa                                           21:48  21:49   170
Galanta                                        21:57  21:58   181
Bratislava-Vinohrady                           22:24  22:25   226
Bratislava hl.st.                              22:31  23:02   230
Kúty                                           23:40  23:42   294
Břeclav                                        23:55   0:25   312
Brno hl.n.                                      0:58   1:00   371
Pardubice hl.n.                                 2:40   5:06   522
Přelouč                                         5:14   5:16   535
Kolín                                     ne!   5:32   5:34   564
Praha-Libeň                               ! T          6:11   621
Praha hl.n.  Metro                              6:19   7:31   626
Praha-Holešovice  Metro                   !     7:39   7:40   629
Ústí n.L.hl.n.                                  8:42   8:48   732
Teplice v Čechách                               9:04   9:06   749
Duchcov                                         9:13   9:14   758
Bílina                                          9:21   9:22   766
Most                                            9:32   9:33   778
Jirkov zast.                                    9:45   9:46   798
Chomutov město                                  9:49   9:50   801
Chomutov                                        9:53   9:55   803
Kadaň-Prunéřov  O                              10:03  10:04   816
Klášterec n.Ohří                               10:09  10:10   822
Ostrov n.Ohří                                  10:32  10:33   847
Karlovy Vary                                   10:47  10:49   862
Chodov                                         10:59  11:00   873
Sokolov                                        11:11  11:13   885
Kynšperk n.Ohří                                11:27  11:28   900
Cheb                                           11:41          914
=================================================================