/8/ Zadarmo do Prahy...

08.04.2010 02:23

lze jezdit z Liberce do Prahy. Nevěřil jsem tomu, začal jsem to ja, starý vlakofil, milovník dopravy drážní, tuto zajímavou informaci prověřovat. Co, kde, jak. Po zdražení (byť mírném) jízdného ČD a při mé každotýdenní cestě ke studiu na U3V právnické fakulty UK mi náklady začaly ZNAČNĚ „lézt do peněz“. Tak jsem byl přinucen přesedlat na autobus MHD Liberec kde jsem jezdil za 120 Kč v podstatě ale „z domu domů“! Bylo to příjemné 60´ po dálnici proti 2,5 hodině po kolejích; škoda. Ve vlaku jsem byl jako doma, ale bus byl levnější a čas šetřící především stran návratu z Alma mater nesporně uspořen.

         To vše položila na lopatky výše zmíněná informace. Co s tím? Zašel jsem na Pražkou ulici do Student agenci a děvčata mi potvrdily, že skutečně z Liberce do Prahy SA jezdí za 50,- Kč. To bylo milé zjištění vědíc, že tam dostanu kafíčko + noviny + nesrovnatelnější pohodlí vzhledem k proporcím mojí „maličkosti“. Párkrát jsem v minulosti s touto firmou jel; „mašinky“ však vyhrály na celé čáře. Než ČD „zatli sekyru“ pro mne téměř neúnosně.

          Pracovat s počítačem díky akci „mladého“ Mlynáře Vladimíra: NPPG, umím poměrně dobře. Přijdu sice o komfort „z domu domů“ ale nedá se nic dělat. Nemám peněz na zbyt a musím se byť šéf krajské organizace ale důchodců setsakramentsky se ohánět. ČD – 64,- Kč; MHD – 60,- Kč; „žlutý“ Jančura za pajdu!! T.j. 50 korun českých!!! No řekněte: min. 20,- týdně => téměř stovka měsíčně „malá domů“ !! To jsou téměř 2 teplé obědy pro „vychrtlého“ důchodce… .

Navíc posezení u PC v čekárně na Černém mostě – v ceně! Čokoláda, kafé, čaj, noviny také „v ceně“ jak kdysi zavedl terminus technikus můj přítel z mládí plk.v.v. Jan Z. Mestek z Prahy.

 

           Takže: ANO.!!  P.T. Radim Jančura touto svou akcí vydatně podpořil – byť nevědomky také projekt Pozitivních novin Senioři k počítačům za což mohu coby mediální koordinátor redakce PN konstatujíce POTVRDIT a pěkně poděkovat. Neboť na PC

  1. si vyberu spoj
  2. naleznu volné místo ve spoji.
  3. reservuji místenku
  4. zaplatím jí a jízdenku ze svého KREDITU u této firmy a jedu!
  5. Změním-li čas odjezdu – mailem se přerezervuji a stejně v pohodlí a za hoďku jsa v místě pobytu cítím se nadmíru spokojen.
  6. Dostal jsem teplý nápoj; denní tisk ; poslechl hudbu. Ale to jsou již věci chronicky známe u tohoto dopravce.

 Nebo-li: 2x pití – 20,- Kč. 2x tisk – 30,-Kč a za hodinu v cíli. ZA KOLIK TEDY JEZDÍM? Opravdu, info nelhala: „satármo“ .

            A teď si představte, kdyby byl takovýto prodůchodcovský kapitalistický „vykořisťovatel“ byl vyhrál konkurs nad ČD a jezdil by žlutý „šnelcúg“ Liberec – Praha a zpět… ! To bych se poměl! To by moje kamarádka nějaká Pepina Reinholcojc´(znáte nesporně tu figurku) již pukla závistí. Ale její informace stejně jako info agentury JPP, ani radia „Jerevan“ tentokrát nelhaly, pravdu měly.

Skutečně jezdím z Liberce do Prahy a zpět téměř zdarma! „ Ja su tak ščastné!!!“ zvolal p. Venclovský po překonání Kanálu a každotýdenně volám já také. Divíte se?

Pavel Ján Buvala

Předseda Krajské rady SDCR & člen ÚR tohoto Svazu.

—————

Zpět