209. Vzdělanost, tradice - MATURITY...co z ních zbylo?

30.06.2011 05:00

Co to je za humbug kolem vzdělanosti české? Kde jste vy, maminky, hezké? Vaši potokové mají tituly, vaše sousedky prskají závisí nad "vyznamenáním" nad nádhernými známkami VAŠICH ratolesti. Vy můžete být hrdá: další školní rok skončil, bitvu jste vybojovala (-l) "...a ta nána vod vedle ať prskne!" ... . Co k tomu dodat; NIC -pohřbíváte svě "Ďýťě" a děláte z něj zavislého kreténa. Ale "Nána vod vedle" - ať prskne! Vy jste své docílila.

Vždyť nás to komunisté se pokoušeli naučit také, že důležitěší vzdělání je PAPÍR; titul; rudá knížka! Jak je vidět - funguje to díky nemoudrým do dneška. Maturoval jsem v minulém století na maloměstě v Hnúšti na Gemeri; na Slovensku. ZŠ v Tisovci som opustil v r. 1959; ale moji spolužáci se rozešli také. TEN do UČENÍ; TA do Slovenky či "na pole"; TI - na průmku strojárskou; Štefan-gazdovat na svém!! Dnes: Igor je MUDr. generál-plukovník v Ružomberoku; já důchodce v DPS v Liberci; Štefan - důchodce v DD v Tisovci; další - důchodci jsme VŠICHNI.  Ale po celý život jsme zůstali lidmi!! Potkávali jsme se a potkáváme se jak to jen jde. A naša Darinka - Královná někde v Africe... . Poněkteří jsme maturovali; poněkteří do učení; jiní šli vydělávat peníze, živit se rukami; poněkteří - na své hospodářsrví HOSPODAŘIT. Nic nezabránilo, aby jsme nebyli šťastní! Ani persekuce ze strany Matičky Straničky radnoj... .

Dnes, mladí si vybírají, zda budou maturovat z lehkých či těžkých otázek. Jak je jejich "rodiče" připravují na život v podstatě od narození? Je vůbec možné, aby se neustále slámky z cestičky odtraňovaly, aby to moje "Ďýťě" neupadlo a neublížilo si? To pak spousty judrů plzeňských a nejenom z Plzně se cpe na manažérská místa s nárokem ...NEJMŇ... a blbý je jak tágo; tak holt ja, coby skrachovaný mašifíra, jdu dělat ministra...  Vždyť máma to za mne vše zařídí; vždyť moji kamarádi, soukmenovci; partaj, etc vše potřebné zařídí. OPRAVDU, taži se, i člověka z takového živočícha udělá?? Pochybuji.

V ČT běží pořad o nerealizovaných projektech za dobu VLÁDY dělnické třídy. Kde jsme mohli být - nemít u kormidla Nevzdělance. Byť několik z ních byli nositelé akademických titilů. Nechtějte vědět, jak se vyjadřila manželka jednoho z ministrů ČSSR předemnou a moji 2.chotí o svém manželovi!

Dnes, když se našel člověk vědoucí a prosazující VZDĚLÁVÁNÍ, dohnat Západ, kam odešly naše mozky, naše "zlaté ručičky". "RESTAROVAT" život, bytí, zde, doma - tak půjdou proti takovým to lidem demonstrovat a povykovat... . Toť ubohý lumpenproletariát. Byť sedí v kožených křeslech v "kachlikárně" na Žižkově pražském. Viděl jsem je tam, ubožáky. A pak, že prý bojuji i za mne. A ZA MOJE PENÍZE. Pouze 2. část je správně:"... aj za moje peniaze, úbožiaci nevzdelaní! Ale za své koryta!!!

Porovnejte si znalosti získané ve škamnech pro život za nás a dnes. Pomozte dnešním puberťákům a hlavně adolescentům najít svou cestu do šťastného života bez drog, kriminality. Na to je potřeba určité IQ a vzdělání. Máte ho? Jste ochotní pomáhat potřebým? Já ano.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět