103. Všimné, diško, spropitné, etc.

13.01.2011 01:10

Kolik různých názvů má ona tzv. "pozornost" jíž mnohé rády dávají za tzv. "služby" "úsluhy" a pod. Prosím, ale pak si vážené pí.důchodkyně - neboť jsou to ve věčšině ženy - nestěžujte na drahotu, pohrdání poskytovately těch či oněch služeb.  Domnívám se, že je to pouhé kupování si něčeho co - možná, NĚKDY,snad, ASI, třeba, POZDĚJI BY MOHLA potřebovat. Ona persóna dávající si žel NEUVĚDOMUJE, že osoba přijímající za pár minut zapomene, že ta - či ona ženská mu dala těch pár šmrdlíků!!!

Zářnym příkladem budiž již zemřelý vělehlasný urológ, MUDr. to a ze "Štítu SSS"  jež otevřeně prohlašoval: "...bába toho se stovkou nasere! Vždyť já musím tak či tak ten prst strčit do tý prdele. ..." Dlužno říci, že to bylo v dobách když pívo bylo za 73 haléře, houska za 30; 0,5 dcl ***** Matrelu, Hennesy v podniku 1. cen skupiny 25,- Kčs! Ale báby dávaly, dávají a ... proč pak brečí nad rozlitým mlékem? Věčšinou doktorům, sestřičkám a pod. Samozřejmě holičkám... .

Dnes, kdy si každý stanovuje cenu sám, je nerozhodné ZDA za tu či onu službu dám takové či onaké spropitné, diško a pod. Rozhodující je, zda jsem si tu či onu službu objednal, v jaké kvalitě a v jakých podmínkách plnění a za jakou cenu stanovenou DODAVATELEM, poskytovatelem, prodejcem a pod. Pokud ano - jsem povinen, MUSÍM zaplatit. Pokud ale mi tato osoba či obsluha udělal COSI   N A V Í C, no => m o h u  dát také cosi za ohodnoceni toho, co jsem dostal NAVÍC;  N A D objednané a za dohodnutou cenu dodané zboží - služby. DIŠKO není povinost - pokud již není zahrnutá v ceně - např. restaurace vyšší cenové skupiny.

Pak ale takové C O S I dávat na veřejnost ex post je (dle mého názoru, prosím!) totální BLBOST  a pak po měsících si ještě dokonce stěžovat že ten či onen se na MNE vykašlal; a já jsem MU před ...dobou dal, dala - až TAKOVÉ DÍŠKO!!!!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět