V dubnu jedeme s Žel Page.cz; v máji nás povezú Vlaky.net

23.02.2012 02:09
..: 11. výročí ŽelPage aneb s ŽelPage do východních Čech :..

 Jaroměř — Rok se s rokem sešel a opět nastal čas oznámit světu, že i náš portál je o rok starší. Letošní výroční vlak nebude výjimkou a podívá se do míst, kde se už denně nejezdí. Jelikož díky optimalizaci dopravy v Pardubickém kraji byla zastavena pravidelná osobní doprava na několika tratích, rozhodli jsme se je alespoň na několik okamžiků oživit zvláštním fotovlakem. Jistě už správně tušíte, že zavítáme na trať z Dolní Lipky do Štítů a Hanušovic.

Dolní Lipka, Štíty, Hanušovice

Zvláštní vlak dopravce MBM Rail vyjede v sobotu 21. dubna z Jaroměře po čtvrt na osm. Trasu dlouhou 280 kilometrů ujede za bezmála 14 hodin. Při tvorbě jízdního řádu bylo myšleno na dostatek prostoru pro pořízení mnoha hodnotných a leckde i stěží opakovatelných fotografií. Nejprve se vydá na cestu do Hradce Králové, kam přijede deset minut před osmou hodinou ranní. Zde po uskutečnění přestupu z "osmé skupiny" vyjedeme vstříc východním Čechám. O hodinu později zastavíme pro nástup v Týništi nad Orlicí. Hodinu před polednem se na okamžik pozastavíme v Letohradu a poté v Jablonném nad Orlicí, z důvodu křižování. V pravé poledne si vyzvedneme klíče od trati do Štítů v Dolní Lipce, řízené podle předpisu pro zjednodušené řízení drážní dopravy D3.

Po dvacetiminutové pauze v opuštěné dopravně Štíty, během které si budete moci vyfotit posun v dopravně nebo nasytit své hladové žaludky, se vydáme zpět do Dolní Lipky, abychom následně zamířili do Hanušovic. S křížkem po funuse bychom šli s touhou vyfotit soupravu pod mechanickými odjezdovými návěstidly v Dolní Lipce, neboť i ta ve směru na Hanušovice jsou již přes půl roku nahrazena světelnými. Na další úvrať do Hanušovic dorazíme po půl čtvrté. Na zpáteční cestu do Červeného Potoka a Dolní Lipky se vydáme ještě před čtvrtou hodinou. V Letohradu zastavíme před šestou hodinou a strávíme zde zhruba deset minut, abychom se bez dlouhého čekání v Žamberku mohli vykřižovat s rychlíkem 791. Týništěm nad Orlicí projedeme několik málo minut po 19. hodině a do Hradce Králové dorazíme opět "na osmou skupinu". Do úplného cíle své cesty, do Jaroměře, vlak dorazí zhruba deset minut po půl deváté. Pokud budete nastupovat či vystupovat na trase, napište nám to, prosím, do poznámky při rezervaci jízdenky.

Soupravu zvláštního vlaku bude tvořit motorový vůz M 131.1441 a přípojný vůz Clm. Souprava už tradičně nebude naplněna na maximální kapacitu, abyste celodenní cestu v historickém regionálním vlaku vydrželi. Na palubě vlaku bude k dispozici klasické občerstvení (točené pivo Dobruška 11° a Rampušák 12° z Dobrušky, párky, klobásy) a mobilní eshop.

Cena jízdného je 700 korun za osobu. Jízdenku si můžete rezervovat v našem rezervačním systému

Podrobnosti na: www.vlaky.net/zeleznice/spravy/4391-11-narozeniny-ZelPage-aneb-Vydejte-se-s-nami-do-vychodnich-Cech/; www.zelpage.cz/clanky/11-vyroci-zelpage-aneb-s-zelpage-do-vychodnich-cech

Pre narodeniny slovenského servru - nech sa Vám páči sledovať aj naše stránky: www.vlaky.net v dňoch a týždňoch nasledujúcich.

 

 

—————

Zpět