Tradice, slušnost, znalosti, um, etc

18.03.2014 02:28

         Někdy se to tak seběhne - jeden neví KAM a CO - DŘÍV. Měl jsem před sebou těžký úkol: co nejlevněji a nejrychleji zvládnout i s mým chodítkem: Prahu; Žilinu, Prahu; 2x Brno a - domů. To, že autem ZATÍM ještě vzhledem ke svému postižení NEMOHU a vzhledem ke své sociální situaci důchodce NECHCI - nastoupil:  www.regiojet.cz/cs/index.html . Co jiného? Při návratu dědeček hříbeček - hlava děravá - neodezval klíč od pokoje a zjistil to za Čadcou. Nedvědic co s tým - po spojení se s www.hotelborik.sk/ubytovna-v-ziline  jsem obdržel tuto lakonickou odpověď: "Dobré ránko p.Buvala ak prídete v máji stačí keď ho vtedy donesiete.Ďakujem s pozdravom Chovanec". Nejenom v květnu, ale - dá-li ZSSK prázdninovou slevu - nýbrž i o pázdninách tady si "zřídím svoje VS".

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

         Po návratu z Brna do Prahy - nemaje spojení do Liberce - na hotel vyspat se, dověděl jsem se, že staré dobré časy se vrací: zpravy.aktualne.cz/domaci/pribinacek-slavi-sedesatku-co-o-nem-mozna-nevite/r~17619d669c9d11e3a2fe0025900fea04/ .  Tak, že by opět padly na zadek Trubci Záloužní před naší - domácí - výrobou a producí dobré kmě? www.youtube.com/watch?v=siIUmeb7iBg Co na to soudruzi KEŤASOVÉ, ŠMEJDI a jim podobní?

$$$$$$$$$$$$$$$$

         Blýská se na časy? BUDE LÍP? ANO. Jenom se nechovat cikánsky; jenom přestat remcat, vyhrnout si rukávy a zapnout svůj - středoevropský mozek; jenom se vzdělávat i pomoci Internetu. Bez ohledu na věk, neboť PC není jen velká hračka pro děti. Nýbrž také prostředek sběru informací - vzdělávání se. Výsledkem může být aj:zpravy.aktualne.cz/ekonomika/babisova-fatra-miri-s-nafukovacimi-hrackami-do-zahranici/r~6684d700adb911e38ffe0025900fea04/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-4 

$$$$$$$$$$         

           Přemýšlet o všem. Mnohdy poznáním historie, třeba z bývalé monarchie cestou sdruzenimonarchistubrno.webnode.com/ .  Podíval jsem se do Brna, přivzal si sebou kamaráda a - poznali jsme úžasné lidi. Vůbec nelituji, že jsem se málem uštval. Holt: již mi není 20, ale ani 50. "Léta běží, vážení, opravdu. Ale vzdělání - užitek přináší furt, v každém věku. 

 $$$$

        Jak to vlastně s tou naší historii bylo. Toť mnohdy otázka přetěžká! Již 96 let se nám lecos různě lecos nalhává. Důkazem budiž třeba:www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/266133-jezdi-se-vpravo-hlasaly-v-roce-1939-plakaty-novinku-vsak-neprinesli-nemci/ .  Je nutno získávat relevantní a nikoli pouhé postkomunistickou ideologií deformované historické "zprávy". Po letech vychází najevo různé skutečnosti třeba: jak to tenkrát z ČSSD vnitřní ZRADOU vznikla KSČ: www.totalita.cz/vysvetlivky/s_ksc.php .

Pavel Ján Buvala

 

 

 

 

—————

Zpět