145. Senioři, děkujeme. – Odejděte !!!

03.03.2011 06:17

Píše ve svém článku Radomír Dolanský jež jsem převzal z www.fragmenty.cz/  kde také naleznete jeho pokračování. Tento článek opravdu stojí za zamyšlení kde-kdo a proč udělal chybu. Zde píše: "V posledních týdnech se stáváme svědky odhalování hnusu v nás. Řada mladých lidí se vyjadřuje o důchodcích způsobem, který jako by vypadl z nacistických učebnic o řízené selekci. Straší také seniory, že jim okleští důchody. Kam jsme to dopracovali s úctou a vychováním, jestliže dovedeme takto otevřeně a s opovržením mluvit o seniorech jako o nepříjemné přítěži státu, o nutném zlu, jako o hospodářské brzdě rozletu mladých? Zaslepeni vlastní chtivostí, jsme schopni seniory po celoživotní odvedené práci, stavět takřka na úroveň těch, co se záměrně celoživotně práci vyhýbají a přesto berou nezasloužené sociální podpory. Pro některé omezence jsou obě skupiny darmožrouty bez rozdílu. Právě velká část dnešních „Übermenschen“ (nadlidí) ze Sněmovní, Senátu či ministerstev a odkudkoliv, kde se moc mění v osobní prospěch, by se důchodcům měla klanět obzvláště hluboko. Co je to v nás za netvora, že čím více jdeme dopředu, o to víc zapomínáme na úctu k těm, kteří nám to umožnili? Měli bychom se stydět o to víc, že je to česká země, kde Božena Němcová napsala knihu Babička, která není science fiction, takové babičky i dnes opravdu žijí a jsou tím nejvzácnějším pokladem pro naše děti. I pro vaše, páni politici, jednou i pro vaše, mládeži!!!>>>"

Kam se poděla rodina (nikoli jednočlenná, ženská!) SKUTEČNÁ !! Minulodenní konference se dotkla i tohoto problému. Co však se ženeskou, když brekem, drbem, vším spůsobem si vinucuje NĚCO - neví co. KDYŽ TO DOSTANE - dupe jak malé mimino že chce něco jiného... pak se diví, když jí 12 puberťák pošle do ... příslušných míst.

Srovnejme se doma - nebudou nutné domovy - stát ušetří. Ale nejdřív ať věnuje do rodiny a vzdělání. To vzdělávání a jeho uplatňování především. 

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět