Prázdniny; Kč versus €; Potkali se u ... Dunaje!

06.07.2014 06:39

       Nechtěl jsem své čtenáře obtěžovat psaním svých článků na SVÉ STRÁNKY, jak mnohé šedé myši nechtějí pochopit, že to jsou MOJE STRÁNKY a já jsem si je předplatil. Jejich šéfredaktorem jsem. Naštěstí jsou i lidé přející a kolegové. S bratrskou Retrománií.sk jsem prožil příjemný den. Viz:www.retromania.sk/cs/ . Jsou pružnější mne, jsou o 1 až 2 generace mladší. Viz onen článek v plné parádě i s téměř profesionálními fotkami: www.retromania.sk/cs/2000-2009/pavel-jan-buvala-na-slovensku . Včera Trenč. Teplá - dnes Bratislava. Slunce zde pálííí:  www.youtube.com/watch?v=mIHInXBF3uk !

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Krásny je článek ve Fragmentech od kard. Dominika Duky: fragmenty.cz/index.php/moralka-naroda/cirkev-a-moralka-naroda/item/278-postoje-politiku-jsou-motivovany-jen-okamzitym-volebnim-ziskem . Stojí za to si ho pozorně přečíst a uvažovat KOHO; za co na co a NA JAK DLOUHO budu volit. Zda kecaly, jež nám lžou: jak je na Slovensku dobře a jak my, čeští důchodci, máme jedny z nejvyšších příjmů v EU. Jenom nás ukecat abychom JIM právě, potažmo jejich partajničce či partičce dali svůj hlas ve volbách. Při tom na Slovensku již přes týden žiji, srovnávám ceny v dvou BRATRSKÝCH zemích a: ŽASNU. Jak málo se za 10 € koupí na Slovensku - proti 270,- Kč v Čechách. To nás ještě mnozí se snaží přesvědčovat, že voda teče do vršku a nikoli Z KOPCE jak ten náš stát? HANBÁŘI POLITRUCČTÍ! JÓ - vy nevíte již, kdo to byl politruk? Jděte na sekretariáty partaje a tam v těch šedých myších jich najdete HAFO. Nebo do Domu odborů v Praze a pod.

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

      Kapku z kultury.  www.youtube.com/watch?v=Cy4uS3FY7ec    Po mnoha desetiletích potkalo mne štěstí: Potkám se DNES s Vladimírem Mináčem jun. Jo, vy nevíte kdo to byli spisovatelé Vladimír a Libuša Mináčovi na Slovensku? Podívejte se, prosím, na: www.litcentrum.sk/slovenski-spisovatelia/vladimir-minac a samozřejmě na: www.litcentrum.sk/slovenski-spisovatelia/libusa-minacova .

Pavel Ján Buvala

 

 

—————

Zpět