416. Ostravo - proč jsi tak nevlídná k návštěvníkům - hostům ...

23.12.2012 03:07

Přišel den předvánoční a já musel na jednání do Ostravy. Jinak to nešlo, pokud jsem nechtěl do Nového roku s dluhy. Byť by to byly jen "dluhy". nebyl jsem vychován k pohrdání člověčenstvím. Zapěl jsem si s Nohavicou: www.youtube.com/watch?v=11cBG5Oo1lE a vió s SA & RegioJet na východ! Do Prahy to byl standard: kafé; noviny; televize. Potíže nastaly při přestupu z "béčka Metra na "C" trasu a Hlavní nádraží. Pro částečně imobilního - o chodítku chodícího DŮCHODCE hrůza, p. primátore MUDr. Svobodo & comp!! To si Vaši úředníci a úřednice neuvědomí ve své bohorovnosti, že URČITĚ zestárnou? Že tam, kde jsme my dnes - ony mohou být zítra? Za co je platíte?

Nakonec přesun dopadl "na Knop" a zaujali jsme svá místa v www.regiojet.cz/cs/ jež se vydal směr Žilina. Obě jednání, co jsem měl v příjemně vytvořeném prostředí tohoto "jednacího klubu" a za pomoci stevardek,  jančurovského cateringu proběhla k mojí plné spokojenosti; takže mi zbývalo se vyspat a ráno zpět do Prahy cestou vlakové jednání a k poslednímu jednání v "Pravé poledne". Letos. Ale ach, ouvej! Ostrava hl. nádraží mne přijala úplně CHACHARSKO-BEZOHLEDNĚ. Není zde výtah ale z 80% ani "jezdící schody". Jak se dopravit z nástupiště do haly a před nádraží i s chodítkem!! Hrůza! Není informátor, nápisy, směrovky - no, "komunisticko-mamulovska" bezradnost před povinností informovat. Spousta typicky "ostravských" překážek a zábran stěžujících pohyb a orientaci! Za to přehršle schodů. jak zpívá Walda: www.youtube.com/watch?v=rOnz892PZXY .

Protože procházející také lidé se vykašlali na před námi upadlou a zkrvavěnou paní - přivolajíc jí pomoc zdravotní (byli tam za 14´!!) jsme se vypravili na taxi, neboť již se mi nedostalo již fyzických sil, abych těch 700 m na hotel došel či dojel tramvají. Taxi tam bylo během 5´ a za nakládku, vykládku a jízdu si vzal 50,- Kč. Joj, to bylo MILÉ!!

Ale ta "studená sprcha" v podobě nepřipraveného pro hosta pokoje, ZIMA, nezapnuté topení, (ÚT!!), ale honosný název: HOTEL CITY OSTRAVA ENIGMA comp. s.r.o. HRŮZA!! Restaurace a kavárna - "ZAVŘÍÍÍNO"; takže ať žijí paštikářští baťůžkáři z dob výstavby rozvinuté socialistické společnosti. Že jsem musel "vykulhat" do 1. patra (výtah je kapitalistický přežitek-asi). Pani službukonající recepční nám 2 hodiny tvrdila, že se to ROZTOPÍ. Akorát nám neřekla ve kterém století. Hledat nový hotel v cizím městě - co mi zbylo než si vzpomenout na mladá léta. Neboť my hoši odchovaní DOUPOVEM, my něco zastaneme; přece nejsme mýdla za 3,50!! Tak jsme si to vytápěli z přetopené koupelny a pára nám od úst přestala vzlétat ... . Ráno jsme utíkali - jak by nám za p....í hořelo; cvaknul jsem požadovaných 1.002,- Kč. Na nádraží k nástupišti RegioJet mne odvážel již soudruh taxikář, jež si ale řekl již o 150,- Kč. Bez pomoci s nakládkou či vykládkou zavazadel! Zkrátka: CHACHAR, komunistický vejvarník. Zaplatil jsem, JEN KDYŽ JSEM NEMUSEL LÉZT PO SCHODECH 2X DO & Z 2. PATRA!! Nehledě na to, že jsem měl pouze 65´ času! Stejně za mne p. Jančura za mne nemusel zaplatit 4.000,- Kč do chřtánu žebráka, chudáčka Žaludu GŘ to ČD! Ať se zalknou, ale RJ jezdí a nádherné služby pro SVÉ CESTUJÍCÍ poskytuje. Na rozdíl od zkostnatělých červeno-oranžových drah státní. OPRAVDU STÁTNÍCH? Nebo spíše pro partajních (ČSSD) ?

Ani jsme ještě pořádně neseděli v "našem Žluťásku" a již jsem dostal vodu - ta jen "zasyčela" jakou jsem měl vzteklou žízeň. Za chvíli jsme dostali "kafe z termosky" => hned nám bylo lépe a radostnějí! Pak nabídka novin, a občerstvení dle nabídky. Ani se neptejte, jak mi bylo. Fotky níže to dokumentují:

Šťastný dědek s foťákem;         a:já, se svoji asistentcí Vlaďkou v pohodlí jízdy Vlakem

 Autor: Ing. Waldstein Petr mi je hned poslal díky plně funkčnímu WiFi a tak mohu se pochlubit, v jaké pohodě jsme dojeli do Prahy. V takovéto pohodě:

Jednání proběhlo v Praze jak mělo a z "Čerňáku" opět s SA do Liberce. Samozřejmě s plným servisem; včetně prepychové péče PANA řidiče autobusu. To byl takovej frajer, že ani ukecaná a uspěchaná soudružka bába liberecká ho z rytmu vykládky zavazadel NEROZHODILA. Obdivuji jeho nervy dosud!

Nevím, jestli se mi podaří sem doplnit ještě z pofidérního Alza nákupu foťáku. Za 1.000,- Kč mi prodali "po socialisticku" vykradené železo a bez českého popisu a návodu k obsluze. Ale o tom asi až příště.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět