201. Mám na živobytí důchod. JAKÝ a za co?

24.05.2011 06:07

Každý důchodce pobírá důchod. Nesporně. Pro každého z nás je ale MALÝ. To je také fakt, především pro nás co jsme odešli do důchodu v dobách mezd < 5.000,-Kč. Mnozí ale měli možnost "přivídělku" někdy v zóně šedé ekonomiky. Teď křičí, řvou - pomlouvají, že ONI mají nízkou penzíííí, že jsou chudáčkové. Politoval by jich i sousedojc´ Alík... . Ja ne!  Neboť v době když já bral coby voják, příslušník ČSLA 785,- Kč - mozí z ních měly pouze na TRYNGELTECH; "bokem" spropitném, a pod. i 10x moji výplatu měsíčně. Teď řvou, že se jim to počítá pouze ze ZDANĚNÉHO VÝDĚLKU? Jak ubozí a především ubohé jsou i mnohé vdovy... . Co přišlo "bokem" - ať jim teď chodí i renta "bokem"!

Další takoví vyčůránkové jsou ti, co jezdí v rámci PASIVNÍHO cestovního ruchu na Kanáry; do yugošky; různě... . Vyvážejí peníze české VEN. Když mi můj přítel Christos z Řecka říkal co u něj češky jsou štonc´ utratit - NEVĚŘIL mi pomalu, že já mám tak malý důchod a nemohu za ním. On " vytáhl paty " z ČSFR IHNED jakmile to šlo a doma podniká na i češích. Takže: Tam je důchod mnohých: od Bulharska po Azory - Kanadu a pod. Tam jste odvezly své penze - zaplatity TAM DPH - mne si nestěžujte, že máte malou penzííííííí .

Kupujete si návštěvnost svých potomků v DPS-kách; DD ?? Uvědomte si, kde jste udělala chybu ve výchově! Strkala jste třeba i tak: "...tady máš, dědek o tom neví..." - ať vám teď vrací, co si půjčili! Neroňte, prosím, krokodílí slzy, že nemáte na léky, špitál, vzdělání se!

Jiná situce je pokud živitel rodiny pracoval v povolání, kde nemohl si "přivydělat", nakrást, našmelit, nakesatit. Když byl okrádán na pepři, paprice, soli ... ano i takové případy mi přišly do rány za ten rok a půl co dělám právní propagandu; důchodcovského ombudsmana.  Holt - těm nezbýva než - VÝPRODEJOVÁ - akciová- TURISTIKA, ať se to adelescentům, postpuberťákům líbí či nikoli. Přesto každý člověk když chce - může vyžít! Ať mi nebrečí nadprůměrná důchodkyně když já sám musím vyžít z necelý 9.000,- Kč penze po vysložených 25 letech v 1. kategorii - ALE odpykávam svůj aktivní boj proti vstupu vojsk Varšavskej smluvy... - dobře mi tak!

Přesto jsem pozitvně naladěný a NEREMCÁÁÁM!! Viz: liberecky.denik.cz/zpravy_region/sedmdesatka-na-krku-ale-s-notebookem-si-tyka.html  a hlavně nejsem Žebrák Předkostelní s kapsami plných shnitých třešní... . O tom ale až jindy.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět