73. "Jsem: Igor --- Hnízdo!"

22.11.2010 06:46

To byly první slova nastupujícího p.UČITELE ve Svěrákově, bohužel pouze, filmu OBECNÁ, ŠKOLA; jak je obecně známo. Tvůrci tohoto snímečku jasně poukázali na kardinální problém československého (to žiaľ nie je preklep) školství = jeho přefiminizace. Za svůj život jsem zažil pouze 2 skutečné Učitelky: na JSŠ MOJÍ učitelku ruštiny - proto "do sjěch por vladěju..." a jednu paní ředitelku ZŠ z rokycanska nyní pochopitelně na penzí, jež mne vrátila k lásce k biologii, botanice! Tu jsem NENÁVIDĚL coby zemědělský dělník do svých patnásti let věku...! To jsem již jezdil VLAKEM v 05:58 denně na svou JSŠ neopečováván svou matkou jež byla donucena od 05:00 zařezávat v ZORNICI; tzv. lehkém průmyslu ale s přetěžkou prací!

      To mi prolétlo v mžiku hlavou když mě včera intervoval mne osobně neznámý p.Perohřízek s dotazem na názor o pozici důchodců ve školství. Co jsem mu měl říci vědíc, že žádná PEDAGÓŽKA "odkojena" socialistickým pajďákem a postkomunistickými pedagógmi NEMŮŽE být nikdy dobrou UČITELKOU! Nic své žactvo nenaučí nemaje OSNOVY schválené nejméně s.krajským "IŠPEKTOREM"; nemaje "inštrukce" ale nemaje především schopnosti a předpoklady vést nejenom holky, nýbrž i KLUKY a něčemu je naučit!! Je lhostejno, zda je to elévka či 70 letá bába!! Furt je to ženská, neodpovídající dnešní době; neschopna naučit např. ani Novodobé dějiny ČR. NEMÁ TO V OSONOVÁCH; NEMÁ MATERIÁLY; NEMÁ... ale má tisícero "kdáků" aby nemusela říci že o tom NIC NEVÍ!! Že jí to nikdo, prý ani její vlastní život, NENAUČIL. Ona sama poznatky a znalosti nemá, neboť soudruh pardón, kolega p.ředitel, jí k tomu ne a ne donutit. Kdyby tam seděl MANAŽER - letěla by jak HOLUBIČKA ...  z Nemocnice na kraji města! Jenomže doba opět nutí aby byli poslušní ředitelé a měly poslušné háremy pedagóžek. KDE JSTE UČITELÉ, UČITELKY? Ámosi: vzbuď se! Didaktika magna ještě není na Internetu a přefemizované školství likviduje Tvůj národ!!

      Vím o čem mluvím až moc dobře. Jediný Igor Hnízdo může ASI dokázat vnést pořádek do" rozkdákaného" školství ČR. Nebo se někde najde nějaký manažér schopen a ochoten vést svůj UČITELSKÝ s b o r  k povinnosti UČIT své žáky a nejenom mentorovat např. CO BYLO ZA KRALE KLACKA ale již nemít odvahu říci nic o vzniku a okolnostech našeho státu od dob konce Monarchie (to není překlep ani chyba, prosím!). Ještě že existuje Internet a parta zanítenců jako např.vlakneťáci na : www.vlaky.net/zeleznice/spravy/3766-Cesta-na-Zapadni-Ukrajinu-1-dil/ a následující. Díky těmto kolegům můžeme se lecos dovědět jak z dějepisu, tak také zeměpisu středoeuropského. Když k tomu se podíváme na: bsp40m.czechian.net/001.php a svou mysl - nemáme alespoň něco? A teď si představte, že na Internetu bude také Univerzita třetího věku!                                    

      Doufám, že co nevidět budou na místech ředitelů škol sedět SKUTEČNÍ manažeři vzdělávájíci sebe i svů sbor učitelů. Aby je žáci nepřekonávali; aby pak nedocházelo k situacím... ale o tom zas´ jindy. Že nebudu muset volat IGORE KDE JSI! Předpokládám, že i čtenáři těchto řádků se podívají do učebnic svých vnoučků a pravnoučků a zjistíc co se musí jejich potomci "učit" a zjednajíce pořádek pravdou životní "poučí" i ony "pedagóžky" neschopny učit a naučit. Samozřejmě že budou řádně zaplaceni ti, co své povinosti plní nenahrazujíce pouze magnetofóny školní... . 

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět