497. Cikáni ...

10.09.2013 11:32

www.youtube.com/watch?v=VdF_y3OEMWE  www.youtube.com/watch?v=4k1pbq8_Waw  Romové jsou jen záminka. Ve vás bílých klíčí nacismus tvrdí černý ind v Ostravě se flákající, do cikánského problému KECAJÍCÍ, jak kdyby pražáků nebylo dost. Viz: aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=789794#utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1

         Kde byl tento "nejchytřejší" Ind, když cikání plundrovali Plodovou huť Kladno? Kde byl, když likvidovali NOVÉ byty - DOMY na všech sídlištích v ČSSR? Kde je, když plundrují lesy jak slovenské tak české? Vyžeňte ho na Slovač: Krompachy; Gelnica; Spiš - ať zinkasuje po nich peníze za vykradená a zničená bramborová pole!! Za spálenou národní kulturní památku Krásna Hôrka! Komunisté měli ideu – aklimatizovat, pomoci lidem z prvotně - bytné společnosti žít v XX. století. Výsledek - vidíte sami. Ono mohou a mají vše, na co si vzpomenou, českoslovenští důchodci nemají co do huby! Oni jezdí grátis vlaky + MHD; může to někdo z majoritní společnosti? Pozvěte blbečky byrokratické z EU do cikánské osady; do cikánského paneláku; do pokusu o diskusi s cikány. TO NE!! Pouze kecat a "po americkou" za práva "bojovat".
Komunisté jim vzaly jejich tradiční způsob života, tradiční kulturu a chtěli je naroubovat jak Mičurinovi s Lyseňkem na XX. století. Jim bylo dobře v XV. PROČ JE NÁSILÍM "ZAČLEŇOVALI" mezi majoritní společnost bez poučení, zaškolení, bez jakékoli pomoci? Protože to byli pouze SOUDRUZI KOMUNISTÉ - ve většině zloději. Skutečných idealistů bylo moc málo. Teď jsou, cikání problém evropský, ano. Oni berou statisícové příspěvky. Že neumí hospodařit? UMÍ - NECHTĚJÍ!! Mám osobní zkušenost s několika rodinami; několika rody!

Posuďte sami, co se změnilo mezi 1. fotografií z dob vzniku 1. ČSR v okresu Rim. Sobota a fotografii z 2. decennia XXI. století AD. Samozřejmě kromě komunisty zlikvidované cikánské kultury; zlenivění všech národů v bývalém SKUTEČNĚ DEMOKRATICKÉM a rozvíjejícím se státě: „Od Jasini - do Aše! TO VŠECHNO …“ BYLO naše!! Ale komunistickou ideologií zneužívajícím lidem se to NELÍBILO! Na čele s J. V. Stalinem; via Kléma, T. Novotného - až po Brežněva. Resp. po dnešek. Seznamte se s knihou J. A. Bati: budujme stát pro 40 000 000!! Vidíte dobře - pro 40 milionů, ale nikoli podle sovětského či amerického a již vůbec ne byrokratického vzoru EU. Kam se poděly vize a SNAHY skutečných tvůrců státu a ekonomiky?

www.databazeknih.cz/knihy/budujme-stat-pro-40-000-000-lidi-42162 :

Budujme stát pro 40 000 000 lidí je vizionářská kniha Jana Antonína Bati poprvé vydaná v roce 1937 ve Zlíně v rozsahu 158 stran. (V roce 1938 vyšlo II. rozšířené a revidované vydání o 184 (6) stranách a rozměrech 20,5 x 27,8 cm)

Kniha pojednává o tom, jak by mohlo celé Československo dosáhnout ještě vyšší úrovně, a to v ekonomické, technické i dopravní oblasti. Baťa vypočítal, že pomocí lepších metod v zemědělství celá země uživí 40 milionů lidí.

Ekonomicky republiku rozdělil na západní část (Čechy a Morava), která by byla průmyslovou základnou, a východní (Slovensko a Podkarpatská Rus), kde by byla základna surovinová. Dopravně pak plánoval propojit celou zemi dálniční magistrálou vedenou zhruba v trase Cheb – Plzeň – Havlíčkův Brod – Brno – Žilina - Užhorod – Chust, která by byla vybudována během tří let a zkrátila by cestovní dobu pro nejdůležitější západo-východní směr veškeré vnitrostátní dopravy. Plán této stavby sice uskutečněn nebyl, stal se ale předobrazem budoucí dálnice D1 v pozdější ČSSR. Obdobně měly vzniknout i spoje železniční a vodní, Baťa plánoval vybudovat stovky kilometrů vodních kanálů, většinou podél hranic republiky; dálnice by ale stále byla základem dopravní sítě. Kromě tohoto se dílo zabývá i dalšími makroekonomickými vztahy a také státní správou. (méně textu)
Žánr: Literatura česká - Ostatní
Rok vydání: 1937, počet stran: 158

Několikkrát jsem jí přečetl - vím o čem mluvím! www.youtube.com/watch?v=4CP_6Rhngic

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět