Český rozhlas - zůstává na všech vlnách!

20.02.2014 04:02

   Stát rozdělili, ale již se zapomíná, že na TŘETINY. Na obrázku vlevo, chybí jeho 3. třetina: Podkarpatská Rus. Až události z okolí Lvova / Kyjeva nás nutí přemýšlet PROČ a v čí PROSPĚCH toto dělení mělo posloužit a posloužilo. O to víc mne potěšila včera zpráva, že PRAHA, nyní Český rozhlas, bude dál vysílat i na DLOUHÉ VLNĚ! Některé ze znělek si můžete poslechnout na: radiohistorie.webnode.cz/znelky-csr/ - hlavně to slavné: BLUM, BLUM  www.pribehrozhlasu.cz/tenkrat-v-rozhlase/1933/1933_1  - Praha a připojené stanice . "Zůstaňte u přijímačů - vyslechnete důležitou zprávu!" Těmi připojenými stanicemi se myslely stanice od Aše až po Jasini / Chust (Např.: www.pribehrozhlasu.cz/tenkrat-v-rozhlase/1938/1938_8 ) aještě dál! Neboť náš vysílač TOPOLNÁ - ten jsem stejně dobře slýchával jak při Baltickém tak i Černém moři. To byly moje léta v ČSLA ukdy jsem "z důvodů BoPo" nesměl na řádnou dovolenou mimo republiku nikam - kromě oficiálních vojenských rekreačních zařízení. A do mého rodného Tisovce. Všude jsem jsem Tě "ČESKOSLOVENSKO" SLYŠEL!

Obrovskou radost mi spůsobil P.T. Peter Duhanv Miniduelu na Primě. Viz: play.iprima.cz/miniduel/miniduel-1822014   V souvislosti v pátrání po něm jsem se dozvěděl, že DLOUHÁ VLNA v Českém rozhlasu zůstane! Že Radiokomunikace zlevnily. Že by se blýskalo na lepší časy a ROZUM vítězil nad TRHEM? 

Co by dneska v Lvově, Kyjevě či Sevastopolu za to dali, kdyby DLOUHOU VLNU měli; na rádiu měli; přímé zprávy měli!! Pravda, ne každý přijímač dnes má DV. Ale kdo si nepromarnil, zachoval - MÁ! Za mobilizace se projevila úloha jednotného studia, rozhlasu. Za každé mimořádné události - rádio je NEZASTUPITELNÉ!

Platilo, platí a furt platit bude: „Bez spojení není velení"! Bez svjazi - nět kommandy => pouze borděl či jak ro řekl, mrš. Žukov před šturmom 1. as na Karpaty; DUKLU. „… a byl!" konstatuje ve svých vzpomínkách gen. Šmoldas - coby spoj. náčelník gen. Svobody. Važme si člověka jako Petr Duhan a lidi kolem něj, co jsou schopni nám zabezpečit plný informační tok i dnes. Spojaři (a REB - áci) o tom vědí své. Věřte mi.

 

Pavel Ján Buvala

 

—————

Zpět