338. Česká konference

27.04.2012 06:38

www.youtube.com/watch?v=p8jq7nuXLgg  www.youtube.com/watch?v=LU-6uv4amCs Bylo mi dopřáto zůčastnit se pouze 2.ročníku zasedání v Poděbradech. Loni, ani letos nemohu. Podcenil jsem nemoc a okolnosti; žil jsem v domnění že NESTÁRNU; že se MNE nemoci vyhnou obloukem. Takhle vypadal můj 1. den: Reportáž z Pozitivních novin. www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2009070049 v kopii : (21) Pavel Ján Buvala, 23.4.2010
Česká konference den první.

Přijel jsem do Poděbrad na Českou konferenci. Zažil jsem šok. Příjemný šok. Viděl jsem usměvavou pořadatelskou službu. Viděl jsem disciplinované účastníky trpělivě stojící ve frontě, než na ně přijde řada. Jsem ještě vůbec v Čechách?? Já zíral… .

Přišel jsem mezi LIDI; mezi Čechy, Moravany, Slezany, Slováky… mezi lidi snažící se jít reálně v šlépějích J.A. Komenského; T.G. Masaryka… . Co jsou to za občany republiky České? Tak ohleduplní, jemní, zdvořilí. Že by praxe života v teorii? Nebo křesťanská teorie v praxi? Co to je? Co tyto lidi spojuje, jsem tady správně?? Že by něco na té křesťanské lásce, na lásce Agapé bylo? Holt asi ano.Položena otázka: Směřování společnosti KUDY A JAK DÁL asi nalezne odpověď. Co jsou to za tolerantní skutečně ze Střední Evropy lidé. Kdo mne zná – já a můj trakárek – moje pojízdní kancelář. Mne neznámí lidé MNE vytvořili během pár chvil prostředí pro práci a já mohu tento příspěvek – reportáž pro Pozitivní noviny napsat. Byla již vůbec reportáž z České konference přímo napsána? Nevím. Poptám se.
Pojem demokracie, společnosti, dědictví po předcích, reálný život… no, nádherně uklidňující filozofické úvahy. Již dlouho mne nebylo tak dobře. Záviďte mi všichni, kdo jste neposlechli volání „dědka“ , nemáte čas. Nemáte čas se zastavit k načerpání vody živé do všedního života. Litujte, „klubáci“ ; Ale ještě je čas: jste zváni. Zítra, pozítří … ČK končí až v neděli večer.
„O duši nutno pečovat…“ říká jeden z přednášejících. PEČUJEME O SVOU DUŠI ??
První den nekončí, uzávěrka nepočká, chci, aby článek vyšel. Chci, aby moje volání nebylo volání na poušti, nýbrž v lidské společnosti; české společnosti.

Já jsem přijel mezi LIDI. Mezi přátele, mezi - no ale prověřte si tuto moji informaci a přijeďte do Poděbrad načerpat vody živé pro svůj život a duchovně se povznést. Na srdce jsou Poděbrady – známé heslo; doplňuji: Na duši Česká konference !
Kdo nemůže viz alespoň : www.ceska-konference.cz .

Pavel Ján Buvala

Až v pondělí 30. dubna 2012 večer skončí letošní kutnohoské zasedaní! Nakonec mrkněte se na Program: CK_2012_PROGRAM.pdf (1,1 MB) . Pokud pojedete - ŠŤASTNOU CESTU VÁM!!

Pavel Ján Buvala


 

—————

Zpět