96. Pan president mluvil jasně a ZŘETELNĚ.

02.01.2011 02:11

Opakovaně, nevěříc svým očím a uším, jsem si poslechl včera projev našeho p. presidenta. Původně měl být zde úplně jiný úvodník - neuteče- slova našeho PRVNÍHO občana mají přednost.

Proto jsem si přivstal - no: nedá mi spát ... - a: přečel jsem si ho OPĚT a  Z A S . Dělím se s vámi, moji milí, neboť tak přímá slova stran rodiny od hlavy státu jsem ja ještě neslyšel. A že jsem těch Novoročních projevů doposud - od r. 1954 co mi propustili z PTP mého tatínka a vrátili nám Blaupunkt - něco takového slyšel. Dobrovolně i "dobrovolně..." jsem je vyslechlechl, o ních diskutoval ve smyslu: Co tím básník chtěl říci. Do včerejška nikdo neřekl, že "DĚTI" MAJÍ SVÉ RODIČE, PŘEDKY. Z projevu p. presidenta ČR si dovolím odcitovat:

 " Žádný stát nemůže svým občanům zajistit blahobyt, i když to leckdy slibuje či na dluh provádí. O to důležitější je uvnitř společnosti vytvářet pevné a solidární vztahy. Často zdůrazňovaný význam péče a starosti rodičů o děti,  má i svou druhou stranu - starost dětí o rodiče. Teprve tím dostane skutečný smysl pojem "mezigenerační solidarita", který mnoha lidem připadal prázdný a překonaný. Je velmi aktuální. A týká se nás, nikoli státu.     Občanskou solidaritu vnímejme v co nejširších souvislostech. A držme při sobě. Byly doby, kdy snad mělo jistý smysl odcházet "za lepším" do ciziny, ale dnes tomu tak určitě není."   

Konec citátu; zvýraznění, pochopitelně, odemne. Co ktomu dodat než: DĚKUJI PĚKNĚ, p. presidente. Za všechny potřebné důchodce, za všechny strádající všim možným - nevíce osaměním. Při tom jejich děti se mnohdy honosí akademickými tituly - jejich rodíče si mohou dopřát v pečovateláku čerstvou housku jedenkrát týdně! Častěji "soušky "pečovatelky"" prý nemaji nákupy v popisu práce - tak co by báby jedny chtěly! Ach, to nne nadzvedlo!

V několika případech jsem pořádek sjednal "velitelsky", v jednom to má pokračování. UVIDÍM; budu vás, své věrné čtenáře a přispívatele informovat.

STÁLÉ ZDRAVÍ VŠEM

do dnů nastávajících!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět