91, Důveřuj, ale PROVĚŘUJ

26.12.2010 01:27

Pryč jsou doby důvěry, poctivosti obchodníků. Nastoupila doba VEJVARNÍKŮ. Na počátku konce XX.století, když mne obch. partner ZASKOČIL ve SNV se rčením:"... Keď nemám mať 30% vývar- ste pre mňa nezaujímavý!" jsem koukal jak puk. Dnes se to stává asi normálním dle hesla: jseš blb - tak plať!

Především VARUJI vás, moji milí IT důchodci nelíní: Než si cokoli objednáte z Internetu - prověřte si vše; porovnejte různé prodejce; přepočítejte si kalkulačkou (máte jí v programu) co Vás co bude stát; včetně porta či donášky domů. Pak se Vám může stát, že ušetříte si nejen peníze. Nýbrž i své nervy a případné pochůzky. Od půlky prosince mi přišlo 7 upozornění ( žel NEKONKRÉTNÍCH) na různé nepravosti obchodní. O tom se zmíním jindy. Teď zveřejňuji UPOZORNĚNÍ na písemné nesmysly co vůči důchodcům pustil jeden internetový obchodník. TVRDÍ např.:   "...Výrobci:(všichni) ALIGATOR EMPORIA MYPHONE  Řadit podle: Populari Strana 1 z 1ALIGATOR A500 senior black/grey"Když:" Naše cena: 1224 Kč S DPH: 1469 Kč Běžná cena: 1699 Kč Ušetříte: 230 Kč (14 %)  KoupitDetail ..." je to pravda?  Nebo:" ...ALIGATOR A800 černý Naše cena: 1658 KčS DPH: 1990 Kč Běžná cena: 1999 Kč Ušetříte: 9 Kč (20 %) není to lož?

Je nasnadě že se poptám P.T. ředitelů co tím chtěli říci. Vám ale prosím o spolupráci : UPOZORŇUJTE na právní nešvary vůči důchodcům! Ale : buďte tak laskaví KONKRÉTNĚ  a průkazně! Předem Dík.

Nebo : že bych zapoměl počty a vítězství z matematických olympiád by byly v čudu?? bylo by to možné? Helfněte, přátelé!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět