89. Nenarodil se člověk ten, aby se zavděčil...

21.12.2010 02:00

říká jedno přísloví. Tudíž ani ja ani mojí spolupracovníci, přátelé, kolegyně, pomocnice v díle, neměly v úmyslu dělat VELKÉ noviny s líbivou politikou všem; především lidem se snížením IQ, netolerantním. Poplatným mnohdy době výstavby rozvinuté socialistické společnosti. Pro tyto lidi máme jediný odkaz : "...u kolegy, prosím!"  Jestliže moje stránky a můj styl je té či oné persóně CIZÍ - za to já NEMOHU, prosím; nemíním se přispůsobovat lidem na nižším vývojovém stupni mne a lidí kolem těchto mých stránek. Během dnešního dne by mělo dojít k číslu 1000 měsíčních návštěvníků a čtenářů. To, co ubohoučký anonym napíše do moji návštěvní knihy svěčí o vnitřku, duševním vývoji onoho pisatele; nemažu, necenzuruji, nechávam tam svítit. Neboť se říká: Pán Boh má truhlicu na každú opicu... . Samozřejmě, pokud by to bylo urážející, ponižující, protizákonné a pod - SMAZÁNO bude obratem!

Proto opakovaně prohlašuji: Moje stránky jsme vytvořili a tvoříme ku pomoci lidem jež překonali lenivost a zvládli základy práce na PC. Ku pomoci lidem, jež dosáhli určitého věku a v něm dokázali nelenivět, neválet se po kanapech, nehrát si na něco co již nikdy nemohou být - na mladé a "nejchytřejší" díblíky... . Ku pomoci lidem, pro něž samota a bezmocnost protibyrokratická je již do nebe volající; nechuť okolí pomoci: peklem smrdící. Např.:

  • V nějakém DD brání člověku ve vzdělávání se - on neví jak dál ... napíše, pohledali jsme řešení.
  • V jiné DPSce mohly klientky pouze 1xtýdeně jíst čerstvé housky či rohlíky, chleba, salám, ... řešení se našlo. Otázka (moje zamyšlení) zní: na jak dlouho. Uvidíme.
  • Na jiném místě státu osamocený důchodce zapoměl, že již 20 let neexistuje zabezpečovací ústav pod vedením KSČ nýbrž stát svobodných lidí mající svá práva ale také povinnosti. Sousedská výpomoc nesmí být v rozporu se zákonem - pomohlo se mu.
  • Některé ouřednice si myslely, že důchodci jsou pro ně a zapoměly, že ONY jsou zaměstnankyně SLOUŽÍCÍ za mzdu lidem, těmto důchodcům! Srovnává se to. Snad se to podaří; nebudou-li Kecálkové Postomunističtí likvidovat práci a bezdůkazně popouzet lidi proti sobě, do zbytečných hádek, sporů.
  • Na jiného člověka se desetiletí mělo a chtělo ZAPOMENOUT; nepovedlo se. Dosáhne co mu patří; byť od čtyřicátych let uteklo opravdu hodně vody. I pro to jsou zde tyto stránky, stránky DŮCHODCOVSKÉHO OMBUDSMANA. Nikoli levný anebo stranický bulvár!

      Tak bych mohl pokračovat ve výčtu případů jež jsme řešili. To, že mne vývojově zamrzlí, nazývají antigottwaldovcem a pod. mne nevadí. Charakterizuje to tyto mluvky: kam oni se dostali. Jak oni si představují řešení vzniknuvších problémů. Oni, ve smyslu: MĚLO BY SE, MOHLO BY SE.  Nýbrž nikoli: Ja udělám, ja zařídím, JA POMOHU, Tobě - když tu pomoc potřebuješ. Ale také SKUTEČNĚ POMOCI potřebnému člověku. Bez keců a mnohdy i bez odměny ale v přesvedčení: nevěda, kdy já mohu pomoc jiného člověka potřebovat.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět