87. Má důchodce LIDSKÁ natož občanská práva?

18.12.2010 02:20

Setkal jsem se s výzvou ku pomoci nevzdělané osobě finančně. Svůj názor na vyhození peněz jsem dal nesporně najevo článkem:Jen almužnou - NEPOMOHU! jež Vy naleznete vlevo, v rubrice Vzdělávejme se, ale který mi těžko - kde uveřejní. Neboť: PRAVDA   BOLÍ! Ale jak! To mi věřte.

Bohužel - po skušenostech - musím na tento text, jež je vlevo v rubrice Liga práv důchodců, upozornit i takhle. Neboť po několikrát jsem dostal od několk z vás, milí moji kolegové důchodci, penzisti, rentiery (-kyně samozřejmě...) "rejpance" na téma zda vůbec máme nějaká práva. Bohužel od některých to byly takové hospodské tresky-plesky a tudíž jsem je nebral vážně. Do chvíle, než mne p.šéfredaktor Čulík z Britských listů upozornil na případ z před roka jež de facto zavinil ZROZENÍ těchto stránek Důchodcovského ombudsmana. A že to byl porod - to mi věřte! Nebýt dobrých lidí - nebyly by tyto stránky na světě. Více než 80 nových čtenářů denně - toť markantný důkaz, že tato problematika se nás týká! Že je potřeba se za nás postavit; že místo dětsky ouřednických keců musí nastoupit ZÁKON. Musíme se sami postavit za sebe a nebát se! Co nám mohou neschopné úřadnice udělat horšího než že ZEMŘEM?   N I C  !

Je  ŠÍLENSTVÍ, jestliže mi ředitelka Domova Důchodců při řešení případu odštěkne: ON již od nás odešel... a zavěsí. Je trapné, jestliže náměstkyně primátora odmítá dát lidem v jejím, městském zařízení, najíst dle jejich chuti ačkoli DODAVATEL: vývařovna je ochotna důchodcům VYHOVĚT !  Co si myslet o tzv. vedoucí DPSky jež nařídí provádět nákupy pro "své klienty"  JEDENKRÁT týdenně! To ten člověk nesmí mít jinak chuť, potřebu nákupu častěji? Samozřejmě ZA ÚHRADU! Je trapné, jestliže jinde předsedovi krajské spplečenské organizace odmítnou dovážet stravu do soukromého domu v onom KRAJSKÉM MĚSTĚ. V jiném sociální zařízení si účtují za umytí člověka místo reálných 14´ minut 45!!!

Jinde zase "ňáká Pepina Reinholcojc´ " si vymyslela pro zvýšení své popularity OHNIŠTĚ uprostřed sídliště s udírnou. Zajímat revizní a kontrólní orgány snad NESPORNĚ bude, kolik peněz si ulila pro své kamarádky a pro sebe; pro "sestry z mokré čtvrti" jež stabilně udržují příslušný "pitný režim" ... . Na ostatné důchodce v řádu tisíců hodila obrovský bobek!

Žel :  ML Č Í  S E !! Lidi vycvičeni ÚVKSČ; SNB; StB; politruky a jinými feldkuráty se bojí postavit na obranu svých základných práv a svobod! Raději se schovají za pejsky, kočičky, dětičky, etc. Sami brečí kde je nikdo NEVIDÍ! Já však volám vás všechny MLČÍCÍ & TRPÍCÍ zvůlí úřednic - napište mi o Vašich případech! Prosím ale přímo, bez obalu. Tak jak to udělali mnozí z vás. Jinak se nemohu Vás zastat a nezbyde jen BREČET ale nad rozlitým lékem!! To je obvykle pozdě.

Jsme lidé! Práva máme! Jde o to za ně bojovat na všech frontách. Od Dněpru po Atlantik; neboť byrokratická hydra roste a z Bruselu do Stalingradu ... . Ale o tom jsem již psal; nebudu se opakovat. Nebát se úřednicko byrokratické pevnosti - vzdyť je jenom z pískovce!!

Pavel Ján Buvala

 

—————

Zpět