85. VZDĚLANOST, vzdělávání - kultura.

13.12.2010 13:53

       Do nedávna se myslelo, že když má jeden vysoškolské vzdělání, že má také určitý stupeň inteligence. Lhostejno jak získané ale uplatňujíci toho člověka v životě běžném. Delší dobu, řádově desítky let, se pozoruje snižování uplatňování své 2. signální soustavy mnohými lidmi. Vrcholem byla zpráve jež před pár minutami na brífingu zveřejnil p.ministr finací prof.Kalousek. Mrkněte se na : www.novinky.cz/ekonomika/219498-kalouska-sokovala-financni-negramotnost-cechu.html ; stojí to za to! Zamysle te se, PROSÍM, nad těmito varujícími slovami!

        Již nechuť ba v mnohých kuloároch ODPOR ke státním maturitám jasně ukázal neschopnost mnohých pedagogů naučit to, co v dobách Monarchie musel umět každý absolvent obecné školy! Svečí to o minimální náročnosti vyučujících; minimum elementárních znalostí životních poskomunistických tzv. "učitelek". Pro výplaty chodí, na prázdniny si jezdí - žáky však musí doučovat DOMA! Ona sama neví mnohdy, že ... ale např. když UČKA na 2.stupni neumí vyplnit poštovní složenku - no co na to říci? Může ona pesóna naučit žáčky neboráčky něčemu co sama neumí a ani NECHCE umět? Chtěje jí pomoci mne jedna z ních okřikla: "Starejte se o sebe, dědku!". No, to si dala! Do dneška jí zvučí v uších hlas na Doupově při tank. motorech velíci. Určitě do smrti smrťoucí si bude pamatovat jak se složenka vyplňuje. To jsem uděl ja. Co ale s analfabety finančními a také i jinými v tomto státě?

        Ale co se staršími lidmi, jíchž je, žel, - čím dál víc- jež se odmítají vzdělávat. Když i dochází na Univerzitu 3. věku ale dál své znalosti nepředají. Své vědomosti strčí někam; do 5. šuplíka vlevo... . Je nasnadě, že vzdělávání úzce souvisí s kultúrou národa. Nikoli ovšem PIVNÍ!!! Již vůbec ne s komunistickou; důsledky které jsou cítit dosud a žel: dlouho ještě onen smrad cítit BUDE.

       "BABO RAĎ!"

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět