82. UČME SE; jinak s námi každý ... vyběhne!

08.12.2010 03:29

    Znalosti českých žáků se zhoršily, píše www.novinky.cz/domaci/218961-znalosti-ceskych-zaku-se-zhorsily-nejvic-ze-vsech-sledovanych-zemi.html a zároveň: Čtvrtina patnáctiletých neumí číst. Horší jsou chlapci  také píše dnes Aktuálně.cz : aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=684969  . Až sem dospěli potomci J.Ámose Komenského. Až sem dospělo přefemizované školství za vydatné podpory před pár lety ministryně Dž. Stehlíkové, když pro cikány zakládala "AGENŤURU" a jeji nástupce samozřejme v tom pokračoval. Zaseli - dnes hoši z Čerčiláku žnou: DEMONSTRACE. Proti čemu ptal se p.premier? "To je jedno, jen když jsou masy v ulicích..." lze vycítit ze zátopkovsky udýchaného šéfa odborářských bossů - pohrobků to s.funkcionářů ROH.

    Samozřejmě, nevzdělanci jsou nejlépe manipulovatelní každým jiným a drzejším Analfabetem. Anebo, jak se říká, "vyčúraným nefachčenkem". Šest let jsem usiloval o vzdělávání důchodců v IT. Se zlou jsem se potázal. Doposud jsou zbytky MTZ této činnosti uloženy ve skládku. Kafíčkářky s kecálkáři odmítaly se vzdělávat v PRAKTICKÉM využití techniky. Pochopitelně vše časem pozapoměly. teď se všechny a poněkteří chlapi také vymlouvají na svůj věk. Kecyfklecy, jak se říká! Na pohádky nevěřím od svých 5 let! Bohužel poněkteré z moji a předchozí generace zlenivěly; dědkové zlíněli. Pak se každý diví, že ja mám info různé např.: jak jezdit po Slovensku levně; jak levně telefonovat; jak mít pro SVOU organizaci střechu nad hlavou; jak levně mít co-to do huby, etc. Áno: nejsa línej a "hospodář"-do hospod penízky nosící investuji do svého vzdělání a své kultury. I když nemoce se mnou začaly perfekně mlátit - no:co! ŽIJI! A moje IQ je furt > dnešního datumu.

    Základy mám - POCHOPITELNĚ z  R O D I N Y; pak po maturitu ze školy střední no a pak, coby dospělec jsem se začal CELOŽIVOTNĚ vzdělávat. Nebyl jsem nikdy plnič hesla. "Za masovost - za rekordy" ani sběratel funkcí. Své vzdělání jsem využíval a využívám ku prospěchu svému; své rodiny; svých prátel. SVÉ organizace! Z cikánů jsem nikdy uměle nedělal nějaké rómy. Raději jsem člověku prenechal svůj barák abych jemho rodině pomohl! Dokud byl cikán jsme se vzájemně navštěvovali, hostili! Kdykoli jsem přijel za mámou domů... . Od doby co se z něj stal róm - mám k sobě stovky km... .  pplk.MUDr. Eduard Farkaš - můj spolužák a miliónový člověk.. už mohu na něj a jeho tátu s rodinou jen vzpomínat. Ing. ... ale to bych mohl jmenovat celou plejádu skutečných cikánů a nikoli umělých rómů. byli to mne blízcí. To byli vzdělanci.

    Teď se vzdělávám dál, jak je zřejmo z mého okolí a aj mých stránek. www.pozitivni-noviny.cz/cz/exkluzivne-seniori-k-pocitacum.php jsou toho důkazem. Nesporně také www.vlaky.net/zeleznice/spravy/3775-Ceske-drahy-predstavily-jizdni-rad-na-obdobi-2010-2011/ a  www.slovakrail.sk/sk/senior-do-70-rokov jakbysmet. Ale mohl bych tyto informace získat a předávat vám, milí čtenáři být analfabet? TĚŽKO! Pustili by mne bez maturity na Pravnickou fakultu Univerzity Karlovy Praha ke studiu a absolutóriu na U3V ? Ani ... omylem, jak říká můj bývalý přítel. Ale žel, nevzdělanec, byť nositel akademického titulu ale - komunista BEZ VUMLu... . To mluví samo za sebe.

    Tedy: někdo se vzdělává; jiný se hrne živočíšně do HOUFU a pak bučíí a bučííííí. Připomíná vám to snad nějakého živočícha? Kam až mohou nositelé 2.signální soustavy dospět, když jsou NEVZDĚLANÍ. S houfem poskomunistickým potentátů - na dlažbu... . Kam se řadíš Ty, milý kolego/ině, čtoucí tyto řádky? Co bude z dnešních patnástiletých analfabetů? Jak se asi pomějí jejich paraziti? Odpoví si asi každý sám. Nechť ale nezapomínají bučící davy: Boží mlýny melou pomaly ale jistě. Již není český česnek, slovenské a z Vysočiny brambory, vlastní cukr a českou půdu. Za to máme v cizáckych supermarketech hnijící banány ale dle EU... Nezakroucené... . Máme i podprůměrný důchod; hejč. Ať žije internacionální byrokracie a blbost nevzdělanců; fuj! 

    Pomoc potřebným však vždy poskytnu pokud o to požádají; NESPORNĚ. Musí požádat ale zavčas. Nikoli ex post, "Po žížalkách..." Na nevzdělané a zabedněné analfabety navíc líné - nemám čas ani dnes, ani zítra.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět