77. Exekuce, insolvence, oddlužení...

29.11.2010 02:59

To byly základní problémy řešeny na semináři pořádaných Pro Bono aliancí za přispění velvyslanectví USA v Praze. Podrobnosti na: www.probonoaliance.cz/cz/ . Jak jsem v minulém článku sdělil bylo to 120 minut nabytých "riavou" informací teoretických ale předovšetkým praktických pro všechny účastníky v podstatě z celých Čech. "Ale aj slovenku som tam zachytil; vizitku nedala - neopýtal som sa na meno. Nebolo času! Zato bývalu susedku z Chotusích/Čáslavy môžem aj takto pozdraviť." Takové rodinné prostředí bylo vytvořeno pořádající organizací. Netuše jaké to bude - musel jsem, žel, před koncem odejít na autobus. Do teď lituji. Snad příště... .

       Pan exekutor z Písku prokládal teorii Exekušního zákona a předpisů souvisejícich s poznatky z praxe. To bylo něco: let mouchy (byla-li by tam) by bylo řvem tryskáče při vzletu pod plnou forsáží! Přislíbilo se, že dostaneme výstupy - ba možná přímo přednášené texty - coby účastníci elektronickou cestou. To je věc!

       Druhý referoval p. insolventista ze soudu v  Ústí nad Labem. Pro mnohé z nás to byly úplné, ale ÚPLNÉ novinky. Že něco takové existuje - to se vědělo. Ale ty věci kolem, v pozadí, nutnosti k podání Návrhu na oddlužení, formální otázky - no to byla pro mnohé účastníky opravdu Španělská vesnice. Taktež očekáváme materiály elektronickou cestou.

      Samo osobě bylo technické, IT zabezpečení; péče o nás od prvního vstupu do prostor "jistící" advokátní kanceláře přímo v centru matky měst do chvíle opuštění prostor. Byli jsme nadmíru spokojeni a aj touto cestou děkuji p.Dohnalovi a jeho kolektívu se zabezpečením celé akce. Snad se podaří cosi podobné uspořádat i v našem Liberci.  samozřejmě, že o všem vás, milí čtenáři moji BUDU INFORMOVAT.

      Potřebujete právníka? Mrkněte sa :www.potrebujipravnika.cz/ . Třeba Vám to helfne. Je nasnadě, že Důchodcovský ombudsman je zde stále pro všechny pomoc potřebující, o ní žádající, drby nepěstující důchodce.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět