70/ VODA & kecálkové

18.11.2010 02:47

       Před pár dny jsem se zmínil o svém pobytu v Pardubicích a své účasti na SeniorLívingu (SL). Přišlo mi na to spousta ohlasů ale  také RŮZNÝCH & ještě jinatších, jak by řekla moje dlouholetá přítelkyně; "jedna paní"... . Mnohé z nich se prudce dotkly moji osoby; na Slovensku se říká: "Pán Boh má truhlicu na každú opicu!" takže: Houby zle, když může být dobře. Všem, co mi psali na téma 17. listopad sděliji: KDE JSTE BYLI A CO JSTE DĚLALI, kde jste TEĎ a co pro věc lidskou děláte; že teď jste tak chytří?? Zalezte, ukecané kecálkovské krysy!

       Horší ale je problém VODA !  Voda coby základ života byla odjakživa každého tvora lidského. Dle zákonů Vodního a pod. je zadarmo. Z několika mailů co mi došly na toto téma zjišťuji, že nikoli Sůl nad zlato; nýbrž VODA je NAD ZLATO v mnohých myslích soudružek ouřednických pečovatelek v Domovech Důchodců; DPS-kách; poskytovatelek služeb pro důchodce a pod. Když např.: "... Donáška vody 100,- 25,- 100,- ..."! Dle citace z výpisu z ceníku 1 peč.služby Libereckého kraje stojí sklenice(litr?) vody z vodovodu  25,-Kč/15´či jednotku; maximálně 100,- Kč hod. To již tyto persóny z nás DŮCHODCŮ opravdu dělají si zdroj svého živobytí?? To žijí v domění, že již neumíme násobilku? Když mi s.pečovatelka přinese 1 dcl H2O z vodovodu mého na můj stůl mám jí zaplatit stejně jako když mi číšník přinesl Martel či Hennesy v restauraci? Není to postaveno na hlavu? Pozeptám se na to, ale prosím čtenáře těchto řádků, vždyť je vás za tento měsíc do DNEŠKA 602, sdělte mi KOLIK u Vás stojí donáška vody po bytě klienta v konzumním množství!!  Vždyť, vzato ad absurdum, jedno polknutí této tekutiny by bylo dražší jakéhokoli jiného zabezpečení života lidského. Bylo by to lidské? NELIDSKÉ; přímo vraždící!!

      Pokud je to všude tak či podobně : jděte za poslanci co jste si zvolili a požadujte POMOC a úpravu zákona jež je tak nelidský, přitroublý. Jež nějaký přitroublý s.ouředník(-kyně) napsal(-a) a poslanec (kyně) v Parlamentu ČR to ODKÝVAL(A). Ja osobně se chystám přímo na premiera; rande se dojednáva. Mělo by to být koncem XI. - začátkem XII. Opět mne nechají Pisálkovští Kecálkové v tom o samotě? Mám naději že nikoli. Vždyť zde jde o jejich život!

     Ale podobná situce nastala v kuloárech po přednášce Dr.Evy Procházkové z Vídně na SL v PA. To jsme byli seznámeni s nejmodernějšími postupy péče o důchodce, seniory, ve švajcu. Loni jsem podobnou péči viděl na vlastní oči v Drážďanech; jak se mění přístup k živým bytostem odkázaným na pomoc druhých osob v EU do které se mnozí hrnuli a teď tyjí z byrokracie její. Jak známo: žiji v DPSce Liberec a můj důchod je 8.648,-Kč. Na rejpavé poznámky pořednáškové jsem se vyjadřil a vyjadřuji: My, důchodci, také chceme žít. Vy, s.pečovatelky, jste nám život nedaly a tudíž: NEODSUZUJTE skušenosti ze zahraničí dřív, než to Vaše mozečky ráčí pochopit co je dobré a POTŘEBNÉ. Pokuste se je zavést poznatky a skušnosti z venku i u svých klientů a ve svých městech; PROSÍM ! Vždyť Vaši klienti si to zaplatí, jak jsem popsal výše, mnohonásobně. Přestaňte omezovat lidské tvory a po vzoru jisté Pepiny Rajnholcojc´ parazitovat "po boľševicku" na ních. Budeme Vám za to vděční, věřte.

     Opět, důchodci, : obraťte se se svými problémy místními na SVÉ poslance; ať Vám doloží co pro Vás za Váš hlas udělali.  Je nasnadě, že Důchodcovský ombudsman je nadále ZDE. Jste-li navíc členy důchodcovských organizací: POŽDUJTE, ať se staví za práva důchodců reálně a nejenom teoreticky. KFC již nejsou pro nás; ze slibů se neuživíme!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět