65/ Jsi vzdělán?

01.11.2010 06:22

         Oslavy 92. výročí vzniku českého státu a povídání s mailami co nám přišly mne donutily se zamyslet na škodami co tzv. socialistické školství napáchalo na (v té době) dětech - dnes důchodcích; kolik generací se tyto chyby přespřílišnou feminizací školství budou muset snažit napravovat; napraví-li se vůbec!

        Kdo dnes ví, že légie československé se zakladaly z DOVOLCŮ z USA; Canady; za peníze odtamtud TÉŽ! Že z Francie, Italie, Srbska navrátivší se legionáři naši museli nastupovat na ochranu teriotoria československého. T.j. z bojů do bojů; se zbraní při boku! Nechť to bylo proti umělému Detschbömen stát. útvaru; nebo proti uherské (maďarské) armádě příslušníci které žili v domění že cisár rakouský Karel s cisárovnou Zitou jsou řádnými panovníky uherskými; na uherském území! Nebo proti Košútovi ( Maďarskej a Prešovej republike rad) museli legionáři NASTOUPIT. Mnohé tyto skutečnosti výše naznačené NÁM byly utajovány; polopravdy a lži komunistických polovzdělanců do nás vtloukány. Kdo dneska ví cosi o Vládním vojsku, t.j. češích bujících jako dobrovolníci na straně Wehrmachtu např. v Itálii; kdo dneska ví, že válečný a vzorkový tzv.Slovenský stát aktivně bojoval na Východní frontě taktéž i po boku Wehrmachtu.Kdo dnes ví, že studium každého MUDra & MUDry stojí český stát několik statisíc korún českých a oni CHTĚLI BY do zahraničí za nesrovnatelně vyšším výdělkem aniž by splatili DLUH státu! Splatili dluh daňovým poplatníkům z peněz čích své akadamecké tituly dosáhli.

      Kdo dnes ví, že studium na U3V kterékoli univerzity stojí náš stát také peníze. Že to není jen těch pár sto korun, jež zaplatíme při zápisu či na nějakých poplatcích v průbehu semestrů. Že by stálo za hřích pokusit se vrátit dluh těm kolegům i důchodcům jež na moje studium na Univerzitě třetího věku byť nepřímo přispěli.

     Jak vidíte: lhostejno zda ADOLESCENT či DŮCHODCE vystuduje, odpromuje; a výsledek? Mnohdy: SKUTEK -  U T E K´ ! Jeden chce do ciziny za lepší mzdu zapomínaje že deutsche MUDr, či GB lékař  M U S E L  za své vzdělání zaplatit z vlastních zdrojů plnou částku. Tudíž zákonitě MÁ NÁROK na vyšší odměnu po absolutóriu než lékař v Česku, na Slovensku. Ale to je také trochu i otázka charakteru... .

      Obdobně mnohé absolventky/ti  docházenící na přednášky si tím vyplňují tzv. VOLNÝ čas. Pak u kafíčka s kolegyněmi či u píva s kolegy se vychloubají: "JÁ MÁM UNIVERZITU TŘETÍHO VĚKU"! A to je vše. Proč se nesnaží podělit se se soběrovnými o své znalosti, poznatky v různých klubech důchodců či jiných "bohulibých" organizacích. NECHÁPU.

      Nechápu, když komunistické "vedení" Svazu důchodců ČR o.s. zorganizuje "vypíjandu" pod názvem Výjezdné zasedání ústřední rady v slovenských lázních Nimnice u Púchova když zrovna v té době ( jak na potvoru...) již každoročně proběhne, tentokrát v Pardubicích, konference www.ledax.cz/_data/files/File/SL10/program/SL10_program_100915(1).pdf .Představitelé Krajských rad Pardubice, Liberec, Ústí nad Labem v !...slovenských kúpeľoch" nebudou.  Nepodrobili se diktátu irelevantně požitkářských, "souhů" z " vedení" SDCR o.s.

Nechávám na každém z vás, milí mojí čtenáři, názor co je lepší využití peněz "vyžebraných v Předkostelí" či obdržených od sponzorů pro důchodce, nebo vybraných na členských příspěvcích. Zda poskomunistické pitky po lázních; nebo účast na sebevzdělání s cílem předání vědomostí dál.

Pavel Ján Buvala

 

—————

Zpět