530. Ing. Radim Jančura - Příběh, který inspiruje.

24.05.2014 03:47

 Příběh, který inspiruje

vlakVážení klienti, jmenuji se Radim Jančura, jsem jediným majitelem všech firem ve skupině STUDENT AGENCY. Firmu jsem založil ještě jako student 4. ročníku brněnské techniky (VUT) v roce 1993 s investicí 5 000 Kč, odtud tedy jméno STUDENT AGENCY.
 

Již od počátku podnikání jsem všechny prostředky vydělané v daném roce investoval ještě v tomtéž roce zpět. V roce 2009 skupina překročila roční obrat 4,2 miliardy korun. I přesto, že jsme ryze česká firma, nedokážou nám konkurovat státem dotované společnosti či nadnárodní korporace. Už dávno nejsme studentskou agenturou, ale firmou pro ty, kteří chtějí kvalitní službu a přitom cenu řekněme jako za studentských let…S námi ušetříte a ještě pomáháte rozvíjet nové projekty

Naše ekonomická filosofie

Kvalitní služby, bezkonkurenční ceny a silná orientace na zákazníka přinesla dynamický růst a řadu ocenění. Díky naší filozofii přestaly platit zažité ekonomické poučky, že výrobek/služba je buď drahá, ale kvalitní, nebo laciná, ovšem s nízkou kvalitou. Naše produkty jsou vždy nejkvalitnější, ale zároveň nejlevnější. Tímto sice pracujeme s nízkou marží, ale dosahujeme velkého růstu.

STUDENT AGENCY je největším prodejcem letenek na trhu a největším zprostředkovatelem jazykových kurzů a pracovních pobytů v zahraničí, provozuje vnitrostátní a mezinárodní luxusní autobusové linky. Veškerý zisk společnost reinvestuje do rozvoje stávajících i nových projektů, které mění zažité kvalitativní standardy. V roce 2010 jsme s novým projektem DOVOLENA.CZ vstoupili na trh se zájezdy s ambicí stát se největším projedcem dovolených na českém trhu.

Každý rok nám několik miliónů klientů dává důvěru a tím přispívá k rozvoji investic právě do luxusní autobusové a vlakové dopravy u nás. Za to vám děkuji…

luxusni-autobus.png, 101kBstevardka
"" Každý rok nám několik miliónů klientů dává důvěru a tím přispívá k rozvoji investic právě do luxusní autobusové a vlakové dopravy u nás. Za to vám děkuji… ""

Investice do luxusní autobusové dopravy

V roce 2004 vyjel první luxusní žlutý autobus na trase Brno – Praha. Nyní autobusy poskytují servis na 8 vnitrostátních a 14 zahraničních linkách spojujících česká a slovenská města takřka s celou Evropou.

Jsme nejvýznamnější autobusový dopravce se zaměřením na luxusní flotilu autobusů. Každý rok pořizujeme 30 nových autobusů, které míří na obnovu flotily a hlavně na nové linky. Náš vstup na novou linku sice nikdy nevítá konkurence, ale vždy ocení cestující. Snižujeme ceny a nasazujeme vysoký komfort cestování.

Přestože všechny naše linky dokážou po několika měsících již produkovat alespoň malý zisk, počáteční investice do nových linek jsou velmi vysoké. Trvá vždy cca 4 měsíce, než si cestující zvyknou na nové žluté spoje, než se naučí rezervovat přes internet, prostě než se autobusy zaplní na požadovanou 80-90% obsazenost. Po našem vstupu na novou linku se počet cestujících zdvojnásobí, nízké ceny a komfort přiměje mnoho cestujících nechat automobil doma.

 
vlaky

Investice do luxusní železniční dopravy

V druhé polovině roku 2011 jsme vstoupili také na železnici, na trať Praha – Olomouc – Ostrava – Žilina. Podobně jako u našich autobusů, které jsou evropskou raritou (v poměru kvalita/cena), je i nedotovaný žlutý rychlovlak raritou na kolejích. Není běžné, že by soukromý dopravce bez dotací provozoval vlaky. Podle nás to lze snadno – soupravy musí být přizpůsobeny požadavkům všech cestujících - luxusní, a přesto velmi laciné. Kvalitativně zaměřeny nejen na běžnou klientelu, ale také na obchodní cestující. Dokonalý servis a služby jsou samozřejmostí. V roce 2012 jsme vstoupili na regionální trať na Slovensku: Bratislava - Dunajská Streda - Komárno. V budoucnu chceme jezdit na více tratích v ČR i na Slovensku.

Výroční zprávu společnosti za rok 2011 a 2012 si můžte prohlédnout zde.

Dovolte, abych poděkoval všem našim klientům, jen díky vám je tato krásná společnost tam, kde je.  

Radim Jančura,

ředitel

KOMPLETNĚ PŘEVZATO Z www.regiojet.cz/cs/o-nas/

Šťasnou cestu!

Pavel Ján Buvala

 

—————

Zpět