518. Za konferencí INSPO 2014

17.03.2014 04:25

      Moje hluboké poděkování patří www.helpnet.cz/ a především jejich šéfredaktoru Jaroslavu Winterovi z BMI sdružení za neskonalou sisyfovskou práci. Ještě neuplynulo ani 50 hodin od skončení konference INSPO 2014 - o tom, jak informační a komunikační technologie usnadňují život lidem se specifickými potřebami. Po obdržení zprávy na p12.helpnet.cz/aktualne/na-konferenci-inspo-2014-prevladnou-mobilni-aplikace jsem ani minutu neváhaje poslal přihlášku. Za celou dobu existence BMI jsem se těchto konferencí účastnil třikrát; v sobotu po čtvrté. Poprvé však jako osoba se specifickými potřebami. Mohu srovnávat a hodnotit podíl a POTŘEBNOST snažení se p. Jaroslava Wintera a lidí kolem něj - BMI sdružení Česákova 424 182 00 Praha 8 e-mail: info@helpnet.cz , winter@brezen.cz Předem však je potřeba si uvědomit, že: "Naše organizace neposkytuje poradenské služby, v případě potřeby hledejte odkazy na vhodné poradny v rubrice Poradenství. " jak se píše v jejich Odkazech.

       Ono by to ani fyzicky a v pražských podmínkách, jež existují objektivně, ani nešlo. Bohatě stačí to, co dělá již 14 let pro popularizaci Internetu v komunitách nás, lidí se specifickými potřebami. A že těch "komunit" je! A jedinců v nich - NEÚREKOM. A požadavků každého jedince - HAFO! Z dob, když jsem intenzivně dělal Důchodcovského ombudsmana, jsem to pocítil osobně. V dávných dobách, když jsem si myslel, že NĚJAKÁ ORGANIZACE zajistí alespoň důchodcům seriózní tok takovýchto informací - Svaz důchodců (SDCR) či Rada seniorů (RSCR) to mají v podstatě již v názvu - a ono nic! To jsem poznal na vlastní kůži dělaje předsedu Krajské rady SDCR Liberec a sedíc v jeho ústřední radě. Jediná pořádná akce za celou dobu co vím, byl stráneček 2x2 m na výstavišti v Lysé nad Labem - kde liberecký kraj naproti tomu měl expozice každoročně několikrát kolem 100 m2. Samozřejmě, že o tom sepsaly standardní socialistickou zprávu. Viz: www.sdcr.cz/clanky/ustredni-rada/lysa.html .  Ale to bylo tak všechno co pro důchodce "vedení" SDCR dělalo. Proto mne nakonec vyštvalo, až k infarktu přivedlo. Ale: DOBŘE MI TAK! Neměl jsem se snažit dělat pro lidi, ale "důchodcovský užívat si" jak mi tvrdili. Mýlili se; 14 let fungování BMI (Březen Měsíc Internetu) je toho důkazem.

       Neznám přesná čísla: kolik účastníků tam se účastnilo; kolik sponzorů a jak se na celé akci podílelo. Užíval jsem si to a přímo hltal vše, co tam bylo k vidění a slyšení - jež by mne mohlo pomoci zvládat můj stav zdravotní. Opět jsem odešel sice fyzicky přímo utahán, ale psychicky NADŠEN dobrým dílem VZDĚLÁVÁNÍ ČESKÉ POPULACE bez ohledu na věk a zdravotní stav. Neboť jak jsem tvrdil a teď již to vím: Internet neslouží k pouhé zábavě a hraní her či psaní mailů, dopisů apod. V Aktualitách na www.helpnet.cz/ nalznete věci podrobněji.

Pro dokreslení alespoň několik záběrů:Účastník z Vysokého Mýta se svoji pí. asistentkou v přestávce:

Je-li libo ke kafíčku?

Pavel Ján Buvala

 

 

 

 

 

—————

Zpět