512. Tic -Tackem do Olšanky

01.02.2014 10:34

           V souvislosti s Pozváním pí. Jílkové do přímého přenosu v relaci Máte slovo jsem chtěl použít Taxi . Moje pí. asistentka - dobrovolnice Alenka mi to rozmluvila, že je to DRAHÉ!! Nepochopila, že Ing. Radim Jančura není troškař v podnikání a zaručil se nejnižší a navíc NEZLODĚJSKOU cenou. Podřídil jsem se, a tak z Čerňáku na Florenc jsme jeli Metrem. Po výtah Na uliční úroveň - to ještě šlo. To jsme zvládli. Ale ta KOSA venku; čerti se ženili! Již ani nepípla, když jsem přivolával k Donaldovi taxi. Samozřejmě, že z Jančurova holdingu. Byl jsem zvědav´ neboť před rokem -rokem a půl jsem jel tu samou štreku také s Tic-Tacem a platil jsem necelých 600,- Kč. Pro mne ale nekřesťanské peníze a tak jsem si řekl: TŮŮDLE! Vám ať kola stojí - mne neulítnou moje peníze. V té době to pro mne byla 1 a 1/2 týdenní strava!

VČERA - TO BYLO JINÉ KAFÉÉ; také Tic- Tack ale u jiného majitele, s jiným manegementem a navíc: JANČUROVSKY - SLOUŽIT CESTUJÍCÍM! Ne je sdírat z peněz.

         Přijelo přesně dle domluvy - auto. Co auto - KOČÁR. Zdvořilý, nespěchající PAN řidič vidící naši roztěkanost si sám naši batožinu naložil, moje chodítko složil a když jsem zjistil, že na "své" sedadlo se nevejdu - pomohl mi s vystupováním a nastupováním na zadní sedadlo - jak se sluší a patří na místo zákazníka p. Jančury. Alenka ani NEDUTALA, já čuměl jak puk. Nejenom, že se tam vešel můj pupek, hlava celkem pohodlně, ale Rajec voda nás UVÍTALA! Neklamné to znamení, že jsme "O TŘÍDU VÝŠ" jak říká jejich reklamní slogan. Alenka mi šeptala: "TO JSI NEMĚL, to se prohneš!" Nejenom, že nás vezl jako LIDI a ne jako pasažéry - kavky. Ale jeho způsob, plynulosti jízdy byl excelentní. Mohu posoudit: něco řidičů ale i "také řidičů" mi již prošlo rukama!

          Z údajů na zrcátku jsem se dozvěděl, VŠE co jsem potřeboval, především cena. To bylo rozhodující. A světe DIV SE: číslice se zastavily na sumě necelých 130,- Kč!!! To je rozdíl, co! Je nasnadě, že JÁ jezdím pouze s TicTacem - ALE JANČUROVÝM! Zapomněl jsem doušku na konec: ŘIDIČ PŘI VYSTUPOVÁNÍ MI ASISTOVAL!! Děkuji pěkně, pane Severo Martine (asi jsem si i jméno správně zapamatoval) ještě jednou.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět