507. Rusové zahájí pozorovací misi nad Českou a Slovenskou republikou

21.10.2013 00:45

www.youtube.com/watch?v=_XxK2JJisEc  www.youtube.com/watch?v=wUi1XPZ2Lp4  Různá interpretace stejné písničky; není-liž pravda. 

www.novinky.cz/domaci/316723-rusove-zahaji-pozorovaci-misi-nad-ceskou-a-slovenskou-republikou.html

a její i 1. pěší prapor v SSSR "REB" měl svůj "odriad radioelektronického boje" jak by se to teď nazývalo. Jeho - dnes již zemřelý příslušník svob. Kurt MARKOVIČ - to před 30 lety osobně vyprávěl veliteli 3. Roty těžkých rušičů 1. Smíšeného pluku REB ČSLA v Kolíně.

       Pořád se něco dělo, aby nemuseli umírat lidé. Politici ne vždy dali na názory generality; na skutečné obránce vlasti a ne nějaké politické sračky ukecané; NAVÍC! Od dob pěších či jízdních poslů, přes poštovní holuby - po elektroniku => vždy byla snaha mít přehled o velení nepříteli, narušovat mu SPOJENÍ A TÍM I VELENÍ. Takže: my jsme měli Hangoláše, Romany a "chuje" - dnes jsou již v letadlech Vládci, Potápí a jiná podobná zařízení. Můj Ančar - "mobil" na 5 vozidlech - vystřídalo snad letectvo? Pochybuji. Ale monitorovat se musí. Mnozí mojí podřízení i kolegové do dnes vzpomínají na házlovskou Patu; novoveskou Tišinu…. Pravda: velitel 9. roty - Janko Vojtovič je již po smrti. Velitel 6. roty Tibor Volman - prý též. Déži Berczik umřel, jeho brácha Tibor se mi ztratil někde kolem Štúrova/Komárna. Ale byli jsme zde a vlasti jsme sloužili i třeba ze Zátiší v Plzni. Bože můj, jak ten čas ufrnkl!! Slova přísahy naplňovali a NAPLNILI, byť nám to komouští Neznalci upírali a upřeli! Díky Internetu ne na furt! Dnes je tu AWAX a pod.

Sledujte, prosím, aj: play.iprima.cz/tajemstvi-valky/cele-epizody

A poučte se sami - hlavně své potomky, prosím. Aby je nikdo, žádný imbecil, neopíjel rohlíkem např. Co ti rusové blbnou? Kdo jim to dovolil a podobné kecyfklecy.

Pavel Ján Buvala

 

—————

Zpět