498. Cesty, doprava, vzdělání - spolu souvisí!

11.09.2013 09:30

www.youtube.com/watch?v=upmD7ry5jI8

      To není foto mašin z dob po 2. světové válce. To je snímek ze současnosti, z tratí, kde i České dráhy jezdí. Kde ale také jezdí RegioJet - neperspektivnější přepravce v ČR a snad i na Slovensku! Kolik společností již jezdí po tratích bývalých ČSD! Ale také jak se snížila vlak dostupnost sídlišť, regionů díky enormnímu nárůstu spotřebitelské politice různých NEVZDĚLANCŮ byť s akademickými tituly.

      Úmyslně jsem dal do protikladu 3 věci: vize J. A. Bati; vlaky z 50 - tich let a "Jančurův" - luxusní (?) expres ale za přijatelné ceny. Seznamte se a posuďte sami na: www.regiojet.cz/cs/index.html . Je nasnadě, že v pozadí jak úspěchu P ana podnikatele, tak za rozvojem dopravy LIDÍ a nikoli pouhého "substrátu" stojí vzdělání, vzdělanost & příslušné IQ. Je na každém čtenáři extra aby si sám zvážil a posoudil, co udělá se státem parta nevzdělaných, ale mocichtivých "uličníků" A teď si představte, kolik takových "uličníků" a "uličnic" mohou vychovat osoby Neználkovskéto tipu jako např. ředitelka Církevního gymnázia v Tisovci; t.č. primátorka města Liberec; nebo slibotechny z KSČM a ČSSD. Kolik nevzdělanců vyplodila vláda jedné strany a k čemu to vedlo - mrkněte se např. na: www.retromania.sk/index.php?option=com_k2&view=item&id=172:prvni-den-penezni-reformy&Itemid=567&lang=cs . To také Zápotonda jeden den tvrdil, jak pevnou měnu máme a DRUHÝ DEN - platily n o v é, komunistické, peníze! Okradli horníky, dělníky - SVOU TŘÍDU => sami sebe. Proto i vzpoury v Plzni potlačené právě Pohraniční a Vnitřní stráží MV ČSR!

      V ČR budou co nevidět volby. Mnozí jsme nespokojení s vládnoucími nepořádky v tomto státě; obdobně je to i v SR; vždyť od r. 1918 sedmdesát let jedno jsme byli! Za tento stát předkové životy pokládali! Pak přišli Nevzdělanci - Stalin & comp. a jeho Vlezdoprdelkové s potomky a dodnes máme poststalinské GULAGY! Nevěříte? Podívejte se do tzv. Domovů důchodců! Lhostejno zda na západ či východ řeky Moravy! Totéž v otázkách dopravy. Sice Slováci jsou na tom s "motorkami" lépe; jezdí tam i vlak osobní "žluťásek" s Internetem; ale doprava do regionů se fest likviduje ubírání tzv. vlak kilometrů, pod různými záminkami NEÚDRŽBOU tratí. Atd.

Takže: "Cesty, doprava, vzdělání - spolu souvisí!" To je nesporné! Mějte to na paměti, až půjdete k volbám tam či tam!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět