455. Že by důchodce a - zvítězil?

16.03.2013 05:21

Když píši tyto řádky je sobota, 16. března 2013. Místo úvodu shlédněte, prosím: www.youtube.com/watch?v=dl3YPDDg29s netrvá to ani 5´. Neboť o ne vítězství důchodce jsem psal v Britských listech dne 10. ledna 2010, v plné parádě - v té době ještě - jako skutečný předseda Krajské rady SDCR o. s. v Liberci. Viz: blisty.cz/art/50641.html

Dnes od 09:00 jsem měl být účasten na www.helpnet.cz/inspo/inspo-2013/program-konference-inspo-2013 ; zítra oslavit SVÉ NAROZENINY se svým synem č. 2 v pořadí KLUKŮ dle věku narození a jeho rodinou. Pochopitelně. Samozřejmě, že u toho mělo být pár nejbližších spolupracovníků a spolupracovnic DŮCHODCOVSKÉHO ombudsmana; etc. V pondělí potkání se s p. Kalouskem; v ÚT s pí. Müllerovou. Středa, čtvrtek v US na konferenci o Deinstitucionalizaci a transformaci sociálních služeb: www.kr-ustecky.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=450018&id_ktg=98967&p1=187806  . Týden "služebně" mimo domov; a ve či .

Místo toho jsem dal přednost pí. Vedoucí okrsku: Jana Zikmundová - Pečovatelské služby Zelené Údolí. Adresa: Burianova 969, Liberec 6 - Rochlice II. Ohlásila se u mne i s doprovodem (abych jí neukousl...) k PODPISU - (prý) Smlouvy o poskytování sociálních služeb. Má sice více než 2 roky zpoždění - no ale: ČSD má také zpoždění a přece jezdí byť přetransformované v ČD. Tak asi se také chce cosi dozvědět o probíhající Transformaci => likvidaci institucí ponižujících staré lidi - důchodce, seniory, pensisty a pod. Doporučuji také podívat se na: www.trass.cz/Download.aspx?param=T2lkOmk6NjM4Mjw/JSQKDT5GaWxlSWQ6aTo2MzgzPD8lJAoNPkNyYzpzOjE5MjcyOTM0MDQyOTM5NjM2NDc3Y2IwZDk5NDJiNDFlZjY5NmZjYjlmMmRkZTBmNTZkZDw/JSQKDT5UeXBlOnM6Q29udGVudDw/JSQKDT5NZXRob2Q6czpJbmxpbmU8PyUkCg0%2B .

Předpokládám, že "dámy" přijdou s nastudovanými a hlavně ZVLÁDNUTÝMI Standardy kvality sociálních služeb. Viz např.: www.mpsv.cz/files/clanky/5966/4_vykladovy_sbornik.pdf ; nebo také: www.sduchodci.cz/ombudsman-duchodcu/standardy-kvality-socialnich-sluzeb/ . To se nám hned bude lépe jednat a nemluvit jak slepý s beznohým o pochodu podle azimutu českou přírodou.

Předpokládám, že jim stačilo cca 28 měsíců na ujasnění si úlohy úřednice, vedoucí či ředitelky v organizaci poskytující sociální služby STARÝM LIDEM nezbaveným svéprávnosti.

Předpokládám, že tyto ženy si ujasnily rozdíl mezi DÍTĚTEM A STARCEM. Mezi človíčkem jež je potřeba vychovávat a VYCHOVAT; a mezi člověkem, jemuž je potřeba POMOCI DOŽÍT ŽIVOT a dožití usnadňovat seč to jde.

Předpokládám, že se nebudeme - jak dva holohlaví - tahat o hřeben.

Útorok ukáže, ako by povedal JUDr. Róbet Fico dnes v Ostrave. Načúval mu dúfam pozorne i "velitel" našich ČSSD.

Pavel Ján Buvala

 

 

—————

Zpět