435. Důvěřuji pouze stewardkám RegioJetu!

28.01.2013 11:22

Včera večer se mi stal průser. Vypravil jsem se na seminář pořádaný dnes od 14:00 Aliancí Pro Bono na téma: "Právem proti diskriminaci". Viz: www.probonocentrum.cz/aktuality/seminar--86 . Je nasnadě, že pro svůj přesun jsem využil služeb firem p. Jančury, především : www.regiojet.cz/cs/ , maje s nimi ty nejlepší zkušenosti. Pravda, měl jsem drobet problém na "Hlaváku" v Praze hodný GŘ p. Žaluda: Rychlík přijel na 1. nástupiště a musel jsem obíhat celou budovu VENKEM ve sněhu a s chodítkem (!) to byla legrace - úplná sranda. Při tom žst. PRAHA hl. n. má 1 slovy jedny jezdící nahoru NA 1. NÁSTUPIŠTĚ. Žel: až u bývalého VÝCHODU z nástupišť!!! Och ta dokonalost italských nájemníků co projektovali REVILITALIZACI a stavěli tyto, pro lidi nesmysly, a nelogičnosti. Ale Žaluda & comp. jim to rádi proplatili! Státní krávu přece nutno vydojit; byť ze struků již teče krev!

No nic: díky službě v čekárně RJ a stevardce mého vagónu jsem se pohodlně uvelebil ve svém kupé a na svém místě. Včetně tašek a především svého chodítka, bez něhož bych se nikam nedostal. Obdržíc 1. pití MINERÁLKU gratis (ta jen zasyčela!), spokojený jak želvička, začal jsem si pobrukovat onu známou melodii Maxim Turbulenc´: www.youtube.com/watch?v=G8htac0tXpI . Za chvíli jsem obdržel mátový čaj; lidovky - no: co více si přát? Cesta do hl.města Hané uběhla ani nevím jak. Navíc ve velice družném hovoru se spolucestujícími. Ale to tak již chodí ve vlaku. Vždyť: zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/regiojet-prepravil-pres-milion-cestujicich-943231 .

Pár kilometrů před žst. Olomouc jsem si pomalu začal vynášet tašky na chodbu k chodítku a hlavně ke dveřím. Pokládaje je vedle sebe k chodítku čekal jsem až vlak zastaví a dveře se odblokují. To, že přede mnou stoji na výstup připravené nějaké individuum jsem ani pořádně nevnímal. Zastavili jsme. Člověk č. 1 vystoupil a jal se odebírat mne moje tašky, chodítko; pak jsme vystoupili: já, po mne sl. stevardka; muž č. 1 naskočil do vlaku, slečna "odmávala" a vlak se rozjel. Já jsem, ukládaje tašky do chodítka zjistil, že PENĚŽENKU NEMÁM! Byla holt´ po ženském způsobu na vrchu igelitky co logika věci donáší a POLICIE ZDŮRAZŇUJE, KARDINÁLNÍ BLBOST. Já jí udělal. Naflákal bych si, proč jsem nepomohl sjednat pořádek sl. stevardce, aby ona první vystoupila A POMOHLA MĚ S VĚCMI jako při nastupování. Pozdě BYCHA honiti, když je pryč; vlak odjel a moje peníze s individuem s ním. Dobře mi tak, když jsem porušil poprvé v životě, ale PORUŠIL drážní pravidla ba předpisy!

Poučení jsem si odnášel se žalem v srdci. Jak se dostat do hotelu v cizím městě bez financí? PROBLÉM!! Neuměl jsem se navíc zorientovat! Před nádražím jsem uviděl 3 taxíky - HEURÉKA! Ale se zlou jsem se potázal! Přes to, že viděli všichni, v jaké jsem situací; že jsem těžko mobilní. Že mám 2 tašky + noťas & chodítko samozřejmě. NEPOMOHLI, VYJAŠLALOU SE ONI NA NEMORÚTA PENZISTU! Přestože věděli, že mám jak platební karty, tak €! Debil z Honé zůstane holt debylém z Honé! A prý jsou to služby lidem - prdlajs! VEJVARNÍCI to jsou!! Nakonec se mne ujal mladý klučina, doprovodil mne na tramvaj; s ní až do hotelu!! Ani cent NEVZAL ZA POMOC natož €! Ještěže mi nechal na sebe alespoň telefon. Zítra mu zavolám, potkáme se a budu se mu nějak revanšovat.

 

Poučení: DODRŽUJ DRÁŽNÍ PŘEDPISY, kór když je znáš, DĚDKŮŮŮ!

Pavel Ján Buvala

 

 

 

 

 

 

—————

Zpět