434. Nový vítr?

27.01.2013 01:59

"Uvidíme se v lepších časech." Těmito slovy ukončil Karel Schwarzenberg (*10. prosince 1937 v Praze) svůj předvolební maratón kandidáta na prezidenta ˇVR. V originále to V+W spívali takhle: www.youtube.com/watch?v=hDD1-0GnEvQ .

Pravdou ale je, že se o ty "lepší časy" musíme sami přičinit. Mnozí vedou hlubokomyslné úvahy o tom co BY se mělo; jak BY se mělo. Přitom, jak je vidět u Karla Schwarzenberga, věk nehraje roli. Aby člověk mohl být aktivní i v 75 letech, být v aktivním bytí spojen se současnou existencí ve světě informací stačí CHTÍT. Tudíž: nikdo se nemůže vymlouvat na nedostatek informací. Jde jenom o to CHTÍT JE ZÍSKAT. A aby jich byl dostatek, také liberecké hejtmanství, pod vedením  P.T Martina PŮTU, umožňuje nám všem sledovat i zasedání zastupitelstva v přímém přenose. Viz: liberecky-kraj.kraj-lbc.cz/zastupitelstvo/online-prenos-zastupitelstva . Řekněte sami: není to úžasné, získat potřebné informace z aktivity svého zastupitele PŘÍMO? Byť jsem imobilní? Holt po volbách 2012 v Liberci fouká asi nový vítr.

Přišlo mi pozvání: "Liga lidských práv, Pro bono aliance a Kancelář veřejného ochránce práv si Vás dovolují pozvat na seminář "Právem proti diskriminaci" pořádaný v pondělí 28. ledna 2013 14:00 – 18:00". No řekněte: mohl jsem odmítnout? To bych pak svou dobrovolnickou činnost coby DŮCHODCOVSKÝ OMBUDSMAN vůbec nemohl vykonávat! To bych ustrnul v otázkách práva někde v hluboké totalitě, jak mnozí naši politici. Byť věkově také o 2 generace mladší. Samozřejmě, že náklad s tím spojen jde můj vrub. Příští měsíc někdy pojedu na další seminář do Brna. To všechno si při důchodu, dnes již přes 9.000,- Kč měsíčně, mohu dovolit, protože CHCI. I ze slov a kandidatury jak Přemysla Sobotky, tak především "KARLA" "zavál" NOVÝ VÍTR: věk není překážkou! 

Od loňska rapídně roste sledovanost těchto stránek. Viz: Dosáhl jsem např.: Ale bez práce, bez soustavného V Z D Ě L Á V Á N Í  SE i mém věku ?  Asi těžko! Který další v libereckém kraji se ke mne do redakce připojí?

Ing. Miloš Zeman – čerstvě zvolený prezident ČR. Žádný mlaďoch také není. Ale Svaz důchodců ČR od té doby co zkomunisticčtel jde "zu grunt". Nebo že by i tam "zavál" nový vítr, když ZEMAN veřejně si přizval odborářského "štěkavče" Jaroslava Zavadila k sobě? Kdo ví; "Hín se hukáže. Do roka a do dne…“ Jan Sladký Kozina.

liberecky.denik.cz/zpravy_region/novy-prezident-je-zeman-na-liberecku-ale-nevyhral-20130126.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter

Pavel Ján Buvala

 

 

 

—————

Zpět