423. MAKARENKO / USA? aneb "Škoda rány vedle!"

09.01.2013 08:38

Doufám, že jste vy muži, chlapi, celí nezapomněli: www.youtube.com/watch?v=wt4FcG0VRFg . Po vyhlášení p. prezidenta našeho státu na Nový rok jsem úplně téměř zcepeněl očekávaje věcí příštích. Zamrazilo mne v zádech pamatujíc "amnestii" pravdoláskovce: Vaška Krátkokalhotového. Na všechny ty pozvracené a jinak znečištěná nádraží a veřejné dopravní prostředky po jeho akci. Ale uznal jsem, že on jediný, PRVNÍ MUŽ STÁTU, má toto výsadní postavení. Bez ohledu na to zda je to monarcha, konstituční monarcha, diktátor, či prezident demokratického státu. Tak jsem já přijal i ono Sdělení v závěru posledního Novoročního projevu p. Václava Klause.

Co ale následovalo po všech těch povídáních ve zprávách (dosud neskončilo) - to je již non plus ultra. Zdá se mi, že někteří novináři se změnili v drbavé báby parapetky omílajíce pořád jedno a totéž. Znevažujíce samotný význam slova AMNESTIE. To, že si tyto pojmy: milost kontra AMNESTIE plete moje 70 letá kamarádka přírodozpytná - mne neudivuje. Ale mladý, novinář - člověk znalý pojmů a plete ji hodinky s holínkami jenom proto, že začínají OBÉ na H! Pak, se nemohu ani divit, že různí pravdoláskovci a hermafrodité vyrukovali i s takovou blbostí jako je SUNDÁVÁNÍ Obrazu státníka ze zdi. Starostové obcí, ředitelé škol, ostatní zaměstnanci žijící ze mzdy, kterou dostávají od státu a tudíž je logické a staletí to tak je: ÚCTA PATŘÍ HLAVĚ! Proto vedle státního znaku visel i obraz prezidenta - státníka v čele místnosti, v jehož službách ten / který ZAMĚSTNANEC si na Chléb svůj vezdejší vydělává.

Za pár hodin na to slyším v televizi další Jobovku: Matku, jež naplácala vařečkou svému dítěti za to ODSOUDILI! Výše trestu nerozhoduje, ale že vůbec se našel žalobce žalovat matku vychovávaje SVÉ VLASTNÍ DÍTĚ, za způsob jeho výchovy. To si on a jemu podobní přeji, aby i u nás, ve střední Evropě, zavládly zvrácené mravy USA - divokého západu? Do základní školy, místo mravouky, věrouky, vlastivědy se bude pořizovat SA-58 nebo rovnou kulomet BREN na boj s nemoudrými puberťáky a adolescenty? Bude se válčit, místo učení s n a d? Je nám takováto kultura vrahů vlastní? Jsem přesvědčen, že NIKOLI! Kdo vychová puberťácké fracky, když ne rodiče? To máte zájem, aby z nich byli nevychované cikánské čhavoros´? Ale také aj u těch cikánů platí to, co platívalo odjakživa mezi lidmi: HLAVA, živitel poroučí, výkon kontroluje - plnění VYŽADUJE. Od jakživa platívalo:"Ohýbaj ma mamko-dokiaľ som ja Janko. Bo keď budem JANO - neohneš ma: MAMO“! Jinými slovy:“ Škoda každé rány, vedle padnuvší".

Takže: kam se poděla ukázněnost, disciplína, morálka? Která "bojovnice za rovnoprávnost žen" a "MATKA" jí prošustrovala? Kolik kydů nakydaly "matky" na velitele jejich synů v cs. armádě. Jako ale ony i jejich snachy byly rády, když doma měly chlapy a nikoli pubertální hermafrodity. To si pak ale žádný nevychovanec netroufl nemít úctu k autoritě. Když neměl - přišel důsledek - trest. Ale pouze výchovný, pohlavek, basa apod. Dnes: vychovává praštěný Pravdoláskovec, počítačová HRA, ulice, seriál USA. Střelba, rvačky, odpor NESMYSLNÝ, ale samozřejmě indiduelný. Žel. Středoevropská kultura - KDE JSI? Kam jsi byla zatlačena?

TRADICE - kam jste se poděly? Připomeňme si, lidé, také: www.youtube.com/watch?v=vUogidp1PTI , nezapomeňme. Pokud je disciplína, kázeň, SLUŠNOST - nemusí být ani amnestie. Vždyť je to pouze 2. možnost, do kůže se neměstnajícím sobcům k normálnímu životu. Kdo využije DOBŘE; kdo ne - bude opět bručet. Jeho věc! Dostal možnost – promrhal.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět