409. GRAMOTNOST - ve své podstatě co vlastně to je ?

29.11.2012 05:54

Častokrát mne napadá S & Š písnička: www.youtube.com/watch?v=2BZheMiAi0c . Teď také když jsem slyšel na ČT 24 v repríze Jílkové: Máte slovo ty breky, krokodýlí slzy, „souha“ DŮCHODCE na straně jedné a "frajera" p. senátora Kuberu & spol. na straně druhé. Proč většina "ubožáčků" žebrá o pomoc státu? Protože je to v Čechách a na Slovensku, v bývalé ČSFR VŮBEC: závidět tomu druhému i nos mezi ušima a sám pro své povznesení NIC neudělat!!!

Tohle je výstižné, ale pouze potud, pokud každý člověk je svéprávná osoba a nikoli pouhý článek v řetězu jakékoli partaje, či organizace. Toto je "snímeček" bezesporu pozoruhodný, kdyby neměl ten text dole. KDO, jaké je IQ človíčka co ho napsal a na Internet „vycapil“?

Před léty jsem měl snahu vytvořit IT vzdělanou třídu z nás, důchodců v podstatě od Chustu / Jasini až do Aše. Neboť tady je kolébka naší, středoevropské kultury a tradice. Bohužel mi komouši zabránili svými intriky dílo rozjet na plno. Byť jsem MTZ měl slušnou - VLASTNÍ, blbečkové pospíšilovsští(!!); IQ po předcích zděděné také VLASTNÍ (mamulovští Inženýři!); Lidosprávu v celém kraji libereckém NAKLONĚNOU (kromě slibotechen ze ČSSD a "mlčící menšiny z KSČM) - NEPOVEDLO SE.

Zaspieval som si www.youtube.com/watch?v=7eRpGZDgmUE . Pokračoval som hoc´aj v poinfarktovom zdravotnom stave v pomoci dôchodcom na oboch stranách rieky Moravy; či aj kúštik na východ od Karpát; Ubli, Uliča; Stakčína, Maťoviec, Čiernej. Lebo ani jediný z nás (keď nepočítam POHG; HG) nevraždili indiánov ani nelikvidovali iné národy či národnosti za účelom zisku. Či už peňazí, majetku, slávy či územia. Tak došlo k nepochopeniu úlohy národa pre XXI.storočie na začiatku, resp. v 1.1/4 XX. storočia. To pp. Baťa, Masaryk, Beneš, Štefánik, Hlinka a ďalší pochopili ídeu vybuvania štátu pre 40 milónov spokojných a tvorivých obyvateľov. Nesmelo sa, NEPODARILO SA.

Gramotnost - vzdělanost, po všech stránkách může zaručit silný stát; nezávidění si věcí malicherných; usilujíc se o svépomoc v povznesení ducha vzájemnosti, svépomoci, k sobě patřičnosti, společného základu tradic, jazyků, povah, etc. Brečet by se mi chtělo, při této "debatě" Máte slovo": www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo/212563230800037-mate-slovo-s-m-jilkovou/ .     Poslechněte si dobře p. senátora Kuberu A DOBŘE HO VYSLECHNĚTE!! Porovnejte s "ubrečeným" pensistou co "nemá co do huby, a kde bydlet... ."

Při tom ale furt ještě mnozí vyváželi cz(cs) peníze do ciziny; (mnozí vyváží furt) na různé rekreace, výlety - UŽÍVAJÍ SI. Dobře, ale pak ať si jdou žebrat penzí tam, kde si ty Kč vynesly, uložily… ale to ne. KOMUNISTÉ kašlou na nejvyšší soud ale zaplatit pokutu za pohrdání ním 100.000 Kč - TO PRÝ NEEE ... . Kde je vaše, jejich GRAMOTNOST??

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět