399. Chyběl jsem tam...

21.10.2012 05:26

Tak - nějak v záplavě Voleb 2012 zanikla zpráva o předání Antobyrokratocké ceny senátorovi & primátoru Teplic Jaroslavu Kuberovi. Co to je, co to znamená, kolik za to? takové a podobné otázky jsem dostával v minulosti. Proto dnes s důvěrou každého tázajícího se mohu odkázat bez dlouhého vysvětlování na stránky e-státu: www.estat.cz/ a ČTK k tomu napsala:

"Antibyrokratickou cenu letos získal teplický primátor a senátor ODS Jaroslav Kubera. Obdržel ji za svůj boj proti bujení byrokratické mašinérie, omezování práv občanů ve prospěch státu a regulování mezilidských vztahů. Ocenění, které sedmým rokem udělovalo občanské sdružení eStat.cz, dnes primátor převzal v sídle horní komory.

Kubera ve svém projevu mimo jiné apeloval na omezení předpisů a nařízení, „abychom lidi zbytečně nehonili tam, kam je honit nemusíme“. Slíbil prosadit i do ústavy pasáž, podle níž by stát musel zaplatit všechny úkony, jejichž realizaci přenesl na obce, neboť by jich pak bylo méně a ušetřily by se tím miliardy korun. „My ten boj nevzdáme. Občas se zadaří,“ uvedl Kubera.

Primátor podotkl, že v Teplicích se bez ztráty příjmů povedlo omezit městské vyhlášky jen na nejnutnější, bez ztráty příjmů zrušit řadu místních poplatků a snížit na pětinu poplatky za psy. Teplice mají také nejnižší počet radničních úředníků ze srovnatelných českých měst, a to pouze 220, a jen sedmičlennou městskou radu, přičemž primátorův náměstek je jen jeden.

Kubera podle vedoucího sdružení, europoslance ODS Edvarda Kožušníka se „zdravým selským rozumem“ bojoval za narovnání nájemních vztahů nebo proti posilování pravomocí obecní policie, proti zavádění kvót a proti antidiskriminačnímu zákonu. Poznamenal, že Kubera si nebere servítky v kritice opatření, která omezují práva občanů či obcí, a nešetří ani Evropskou unii. „Byrokraté, socialisté a další státní paternalisté mu za to dodnes nemohou přijít na jméno,“ podotkl Kožušník.

Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) uvedl, že boj s byrokracií je „sisyfovský“ a že jeho jedinou zásadou je nikdy neustat. Na unijní úrovni je třeba zabránit vzniku „jakési nové RVHP s lidskou tváří, kde by vše bylo regulováno a řízeno od psacího stolu, daleko od problémů lidí, kteří o daném problému téměř nic neví, ale na vše mají tabulky a směrnice“, dodal.

Pětašedesátiletý Kubera byl na ocenění nominován každoročně. Letos dostal přednost například před britským premiérem Davidem Cameronem, jeho českým protějškem Petrem Nečasem nebo bývalým předsedou španělské vlády Josém Maríou Aznarem. Díky Kuberovi ale po dvou letech cena zůstala v Česku. V předchozích ročnících ji obdrželi například kritik unijního administrativního aparátu a belgický europoslanec Derk-Jan Eppink nebo irští odpůrci lisabonské smlouvy v osobě jejich lídra Declana Ganleyho.

Antibyrokratické ocenění je udělováno lidem nebo organizacím za dlouhodobý odhodlaný postoj v boji s přebujelou byrokracií. Nese jméno někdejšího federálního poslance Michala Tošovského, spoluzakladatele sdružení, které se dlouhodobě věnuje projektům na zefektivnění veřejné správy. Sdružení cenu poprvé udělovalo sdružení v roce 2006, kdy ji získal prezident Václav Klaus za to, že jako premiér inicioval vznik komise pro odstraňování byrokratické zátěže." Jak tato cena a laureát vypadá? VIZTE:

Loni, k příkladu, mezi nominanty  byl i Radim Jančura známý český velkopodnikatel v dopravě lidí silniční i železniční v Čechách i na Slovensku. Samozřejmě, že i mne přišla Pozvánka na tuto slavnostní a každoroční událost. Bohužel jsem pro nemoc chyběl, byť jsem měl v Praze vše zajištěno. Tak mi nezbylo, než alespoň touto formou p. senátoru poblahopřát.
Mezitím proběhly volby, kecyfklecy kolem S-karty, etc. No - furt se něco děje! Aj v magistrátu v Liberci, kde se na 30. října 2012 připravuje (již asi po 5.) "upálení Buvaly" via několik byrokratky z Neználkova. Furt si mne pletou s Mistrem Janem zapomínajíce, že Liberec není KOSTNICE a že já mám daleko k Janu Husovi, byť oba dva máme trpět za pravdu. "Liška zrzavá" slibotechnové ČSSD Liberec prý odstoupila - NECHTE TEDY I DĚDKA ŽÍT! Vždyť platí: www.youtube.com/watch?v=FBGQW6-Bes0 !

Nemoc, pro kterou jsem nemohl do Senatu, si nevybírá. Trpím ještě dnes a tak o volbách, S-kartě, alkoholem, a pod. se budu zabývat v dalších dnech.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět