391. Setkání přátel se povedlo!!

09.09.2012 04:22

www.youtube.com/watch?v=Vk14UOCNUMw ;www.youtube.com/watch?v=GkJM5Upfusc&feature=fvwrel

       Jak jsem včera slíbil - dnes plním. Páteční setkání přátel JUDr. Jiřího Pospíšla se skutečně vydařilo. Všichni co byli pozvání a nemohli se dostavit - LITUJTE! Len z banskobystrického VUC jsme hned byli dva a náhoda nás svedla vedle sebe! Pí. exviceprimátorka Plzně, nyní ředitelka Města KULTURY 2016 nebo jak se to jmenuje, mne dokonce ve vzpomínkách kontaktovala s mojí bývalou kolegyní Vilmou - u dob naší společné "slávy" u 10. tankového pluku v Plzni!! No, ten večer - to bylo NĚCO!! Až mi i slzičky dojetí ze vzpomínek ukáply; mršky.

      Pochopitelně, že mi nový Občanský zákoník budoucí hejtman Plzeňského kraje podepsal. Ne dost na to; on přidal i osobní věnování! Děkuji Ti pěkně, p. exministře! Máš to u mne. Ozdobou a velikým překvapení se stala pí. Heda MLÁDKOVÁ. Nikdo jí, babku čiperku, nečekal! O to víc překvapeni jsme byli. Já obzvláště, neboť se již půl roku chystám tuto osobu poznat, navštívit její dílo a trochu se poučit z moderního umění. DOHNAT A PŘEDEHNAT již nemohu to, co jsem od dob výstavy Dvořáka na zámku Kozel v diplomce to mojí 1.exmanzelky dosud zameškal. Mohu ale se opět dovzdělat. V červenci to byl Andy Warhol v Medzilaborcích - v říjnu to může být Praha - Sovovy mlýny!! Neboť opravdu platí slova Jana Mládka: "Vydrží-li kultura - přežije národ" obzvláště v dnešní době. Milá pí. Hedo: DĚKUJI ZA POZVÁNÍ - PŘIJEDU. Zatím mi budou muset stačit stránky: www.museumkampa.cz/ .

      S politováním jsem se musel po 22. hodině rozloučit. Neboť můj věk, nemoc, ošklivé návyky stran potřeby spánku chtěly své. Nicméně to byl jeden z nejnádhernějších večerů v mém životě. Navíc včera jsem se potkal se svými syny č. 1 & 4 a vnuky č. 1 a 4. Takže byl to nádherný závěr týdne okořeněn navíc funkčním Internetem a velice chutnou krmí v plzeňském hotelu Slovan. Zlý dojem z 1. dvouhodinovky pobytu zde je zapomenut; jak vidíte: dokonce jsem si pobyt prodloužil do dneška.

Pozitivní den přeji vám všem!

Pavel Ján Buvala.

 

 

 

 

 

 

—————

Zpět