390. Slovan v Plzni – předražená ubytovna; není to již hotel?

08.09.2012 03:24

       Můj přítel mne pozval na setkání a popovídání si do Plzně. S radostí jsem to přijal obzvláště, když jsem několik desetiletí zde nebyl. Vzhledem ke své nemoci a potížím s hybností – zajistil jsem si za 2.800,- Kč hotel s Internetem výtahem a co možná nejblíže Měšťanské besedě. Zde se má to setkání s mým přítelem JUDr. Jiřím Pospíšilem uskutečnit. Je samozřejmostí, že jsem upozornil na svoji částečně sníženou pohyblivost – chůzi o chodítku!

        Cesta z Liberce byla přepychová, neboť jsem využil služeb – jak jinak – Student Agency => „žluťáska“. Jízdenku jsem si koupil přes Internet a tak mne stála 160,- Kč. ČD by mne přepravily za 168,-! To bylo první příjemné překvapení. Druhé mne čekalo v samotném autobusu, kde mi sl. stevardka podrobně vysvětlila přesun Prahou na Zličín odkud SA odjíždí do Plzně. Třetí - bylo zjištění pravdy, co mi bylo řečeno a navíc: dostatek času na přestup!! Dvacet osm minut jsem ještě měl „vatu“!! Moje usazení proběhlo v autobuse přesně dle slibu a hlavně mých potřeb. Byť to byla pouze hodinka. To byl ale konec příjemností – standardů u SA.

        PLZEŇ – jak jsem se těšil na tebe!! Jak jsem sledoval od „ejpovičáku“ změny na zástavbě ulic, nových domů a firem! Moje srdce se tetelilo - chvělo radostí, plno vzpomínek v konfrontaci se skutečností a v očekávání prožití nádherného víkendu.

       SPRCHA;  ALE, jaká to SPRCHA mne čekala po vystoupení z taxíku před „nobl hotelem Slovan“! Dveře vstupní do hotelu nemají vůbec možnost vstupu do HOTELU. Recepční po mém kategorickém jednání a asi vidící jak se mi křiví obličej bolestí milostivě povolala pana vrchního z jídelny, aby mi otevřel boční (k jídelně vedoucí) dveře a oklikou mne vpustil dovnitř. (VB – vchod bokem; pamatujete ten fór?) Tři schůdky na piedestal RECEPCE překonal dopomocí mi – společným PŘENESENÍM chodítka. Pí. recepční – blahosklonně koukala jak se nemocný stařec -  člověk - natahuje se zavazadly po schodech v „JEJÍM hotelu“!

       Kam se poděla pohostinnost a vstřícnost k hostu, co mi nese peníze do podniku; příspěvek na moji mzdu? Kam se podělo 46 let od chvíle, co jsem já naposledy spal v tomto hotelu? Táži se: co za tu dobu udělali majitelé a management tohoto na svoji dobu reprezentačního superhotelu v Plzni? Soudruh Mevald & comp. Z dob, když Západočeský kraj byl tzv. Štítem socializmu a míru, mohou být spokojeni. NIC SE NEZMĚNILO; ve Slovanu v Plzni se furt žije z podstaty XIX. století a z trvalých návyků, jež zanechali komunisté a jejich přisluhovači v duších a charakterech lidí. Vždyť exhejtmanka plzeňského kraje a dosud senátorka Emmerová „bez papíru ani ránu“ při studiu materiálů v Senátu – co byste, tedy, chtěli od obyčejné recepční v nějakém hotelu Slovanu? Že je XXI. Století a všude Internet, to ani ona, ani mnozí z plzeňské levice dosud nezaznamenali!!

Probuďte je, p. JUDr. Jiří Pospíšile! Co nevidět budete zvolen hejtmanem Plzně a jejího hezoučkého kraje, v Karlových Varech máte zkušeného a z červených čísel podnikových vytahovače  špitálů - MUDr., Luďka Nečesaného. Také nesporně aj kolem sebe nalezl jste vzdělané, zkušené, světaznalé, schopné a inteligentní lidi dělné. S takovouto partou se Vám a Vašim spolustraníkům & příznivcům podaří extrahovat tento vřed na krásách KRAJE, kde je pořád co obdivovat, navštěvovat, kde se nechat utrácet své penízky za skutečné služby.

Vždyť to ani až tak moc nechce; když nevím podívám se třeba do Liberce do hotelu Zlatý lev.  To je tak věkově stejná budova, ale ty služby skutečné na skutečné úrovni XXI. Století, století IT!! Však také současná vicehejtmanka Ing. Lýdia Vajnerová též kandidující na hejtmanku svůj kraj pečovává, za ní a za managementem hotelů je to vidět! Holt: to je ta pravice; pravice k práci a ne ke kecání tipu „Bojujeme za Vaše peníze“ a „my nic – to stát“! Levičáci sami vytvořili hesla, jako Stát jsme my… apod. tak se čiňte a nemlaťte prázdnou slámu, pořád!

Ono tak moc až zase nechtělo by: Jestliže si budoucí hotelový host objedná HOTELOVÝ pokoj – připravit mu ho, když již není připravený pořád. Vždyť on si to platí, on mi nese peníze, jeho spokojenost a dobré reference jsou lepší nejdražší reklamy! Nemám pravdu?

       Při tom ve Slovanu v Plzni stačilo by tak málo: 4,5m drátu = delší telefonní přípojka; psací stůl se židlí; funkční internetové připojení – když vypadne Wi-Fi; zapnuté: lednička, TV přijímač s československými programy, když má být ubytovaný Čech, Slovák. Ne každý občan dnes již bývalé ČSFR „šprechtí“! Spotřebiče. Když již na pokoji již jsou – nechť jsou připraveny pro hosta a nikoli systém DoSa – dodělej si sám. Když již platím, ať je vidět, že si mne jako svého hosta váží a mají zájem, abych přišel a své peníze utratil u nich. Opět srovnání: hotely PYTLOUN v Liberci.  JENOMŽE: Ing. Pytloun je holt PAN podnikatel a jeho management ví, kde je zdroj jejich mezd.

Pokud by ale měli zájem ve Slovanu v Plzni zůstat „ubytovnou“ - doporučuji se podívat na ubytovny do Stakčína, Poděbrad a především Lysé/Labem a vzít si příklad. Ale i co do ceny! Např. ve Stakčíně to bylo 700,- Kč ale s funkčním Internetem, TV velká a nikoli mini 30cm obrazovka; etc! Je to rozdíl proti „slovanistickým“ 2.800.- ? Pravda: neměli jsme v tom snídani za 180.- Kč. Pokud by se styděly jet na Slovač – opět se nabízí ubytovny PYTLOUN v Liberci.

Včera mi p.vrchní Jiří Bučín přinesl i židli a pí. z recepce slíbila, že dnes mi jejich pan Ing. spojízdní Internet dle mých potřeb. Tak jsem na to zvědav. Povedlo se, je to funkční. No, řekněte, nemohlo to být hned?

Pavel Ján Buvala

www.youtube.com/watch?v=9G65T0wfNy0

—————

Zpět