389. Není maturita - jako maturita!

02.09.2012 04:54

To se toho napovídalo!! NAKECALO - na snažilo, než se dosáhlo trvalého snižování vzdělanosti národa. Vzdělanosti národní…; o tom raději nemluvím. Raději si zavzpomínám léta hezkého mládí: www.youtube.com/watch?v=O98otL1sQnY ... .

To bylo maminek, tatínků co žebraly za své nezvedené potomky - aby měli hezká VYSVĚDČENÍ!!! Nikoli znalosti pro život. Nikoli vědomosti pro uplatnění v praxi; ale vysvědčení!! Ten papír byl a je nejdůležitější!! ŽEL - DOSUD!! To již za komunistů se přece sjednocovaly požadavky na maturanty; bez ohledu zda učeň byl manuálně zdatný nebo student inteligenčně vyspělý. Každý s příslušnými předpoklady, neboť obvyklé je, že nikdo nemá všeho nejvíc. Vždy a u každého něco převyšuje. Jenomže: co by tomu řekli lidi… že Pepíček - Mařenka chodí "pouze" do učení!! Hlavně co by tomu řekla "ta čúza od vedle… to víte…“. DRBNA a drbárna pavlačová jsou hlavní požadavky na "pěkné vysvědčení"! Pak to tak dopadá tak, že maturant si v písemné práci plete téma HODINKY či HOLINKY - všechno jedno a diví se, když PROPADNE!! Jde na  r e p a r á t !! (Ta ostuda…). Přitom je to pouhá nepozornost studenta, neujasněnost si zadané témy!! Ale vinen je nejméně ministr a POPELNICE, jenom ne její „mamánek“! Tak to šlo léta - desetiletí; tak se došlo k hromadnému zlehčování znalostí, vědomostí a dovedností. Jenom pro ješitnost ženskou - aby se mohla chlubit před sousedkou. Reparát musí dělat v letošním roce tisíce maturantů - neznalků, zlehčovačů věcí, nedospělců. Nesložili zkoušku dospělosti!! Jsou to holt dětičky - neodpadlí od prsu maminečky - rodičky!

Evropská unie nám nastavuje čím dál křivější zrcadlo. Je opravdu křivé, nebo jenom naše "matky" nechtějí pro svou sebestřednost připustit, aby jejich potomci se stali lidmi. Co za humbug byl a je kolem celostátních maturit. PROČ? Především kolem češtiny. PROČ? "Nepochopení témy ..." PROČ? Pro COCHCÁRNU ŽÁKŮ!! Co chtějí, to si dělají a povídají; souškyučky či panučky jim to tolerují a ještě se tomu mnohdy chechtají. Samozřejmě pro "dobré jméno školy" nechají projít každého nedouka pubertálního; ve vývoji zastydlého občana tohoto státu. Přestaňte vychovávat blbečky, duševní zaostalce; duchovní zakrnělce, prosím! Stejní kantoři musí učit věci potřebné ale také "učit" kraviny byť s pomocí IT? Nikoli, nechte je skutečně učit jejich předměty dle jejich srdcí - výsledky se dostaví! Přestaňte s ochranitelskými syndromy svého nezvedence a budete doma mít VZDĚLANCE. Věřte mi!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět