38/ Byl PATNÁCTÝ červen ...

16.06.2010 06:21

Prosím: zapamatujte si datum: 15.VI. každoročně! Protože: 15. červen je  Světovým dnem proti násilí na starých lidech.

Kdo z Vás toto datum zaregistroval? Kdo to dosud věděl jak SE ŽIJE v různých Domovech důchodců (DD); Domech s pečovatelskou službou (DPS) a podobných zařízeních sociálního typu. Včera to jasně na pár vteřin ukázala ČT 1 v UDÁLOSTECH... . Samozřejmě skrytou kamerou byla zabrata "pečovatelka" mlátící klientku DD (DPS?). Hrůza, řekněte. Ale to že až takto to dochází je důsledek nezájmu člověka sama o sebe. Přehnané "mateřské" tzv.uskrovńování se a mnohdy i sadismus té-které zaměstnaňkyně toho-kterého zařízení. ONA si musí vylít vztek no na kom? Na tom nejslabším - na ní odkázaným člověkem.  Co nevidět nejaká úcta k věku - hm co to je... .  Žádná taková persóna si neuvědomí, že zestárne i ona. Že jak se do lesa volá : tak se z lesa ozývá!

MnozÝ takový obyvatel přežívá své dny jež mu zbývají. Dovedete si ale představit v jaké situaci psychické? Kór když mu nejbližší před vystěhováním z jeho majetku rozhodí i nábytek z bytečku s poznámkami: to tam již potřebovat NEBUDEŠ! TO JE VRCHOL SOBECTVÍ!! Mne se to také málem stalo. po příchodu začaly "dřívější obyvatelky" zkoušet na mne a mojí choti "MAZÁCKOU VOJNU" Naštěstí - lekly se! Ale to mi bylo o 10let méně. Samice se schopného samce BOJÍ - je to tak v přírodě. Lecos´ se okecáva, zdůvodňuje, vysvětluje zapomínaje, že člověk je Hommo Sapiens po celý život. Žádná zaměstnaňkyně DD;DPS a pod. nemá oprávnění se povyšovat nad lidi o které se má starat, pečovat o ně ale ne TÝRÁNÍM a okrádáním! 

Podívejte se např. na:www.zijemenaplno.cz/Clanky/a362-15-cerven-Svetovy-den-proti-nasili-na-starych-lidech.aspx .

Jelikož dosud ROSTE násilí všeho druhu na nás starých lidech volám: DŮCHODCI, DŮCHODKYNĚ   spojme se! Pomozme si jak můžeme: Internet je síla! Vzdělání ještě věčší! Bůh - největší!

P.J.  Buvala

—————

Zpět