366. Za Janičkou ... .

30.07.2012 00:34

To je také součást života: SMRT. Ať si to připouštíme či nepřipouštíme - jednou to přijít musí. Toto je jeden z posledních záběrů moji první pečovatelky; moji vzácné asistentky & pomocnice v mém díle; součástí DŮCHODCOVSKÉHO OMBUDSMANA; matky, babičky, rodačky to z Velkých Pavlovic a učitelky z Broumova, etc. pí. Mgr. Jany DRECHSLEROVÉ. Ve věku 69 let od nás odešla na cestu, která nemá další stanici či zastávku. Kde mašinky se JIŽ nekřižují.

 Odešla od nás ve chvíli plánování další činnosti. V pátek tento týden jsme měli jet do ŠTÚROVA. Pak Komárno, Bratislava; "na halušky" do Humenného, za dobrými lidmi do Stačína, Medzilaborců; Polomky, Tisovca, Žiliny - veliké plány jsme měli. Tak jsem na tuto cestu již zůstal sám. Ech, život!

Fotografování, citové podbarvení článků - to bývaly jej aktivity v naši redakci. KDO A KDY JÍ NAHRADÍ? Další fotky z našich cest naleznete na různých spřátelených servrech. Např.: www.vlaky.net/zeleznice/spravy/4573-Stretnutie-historickych-rusnov-v-topolcianskom-depe/ ; www.vlaky.net/zeleznice/spravy/4500-Zo-Zvolena-do-Siah-s-T-4660253-na-8-narodeniny-VLAKYNET/; www.klubmodryhorizont.sk/zoznam-clankov/134-vystava-2012-depo-topolcany.html  atd.

Pro vzpomínku poslechněte: www.youtube.com/watch?v=qMnbBqL1M5w&feature=results_video&playnext=1&list=PL49CA00621BDF0C4B; www.youtube.com/watch?v=Vk14UOCNUMw ; www.youtube.com/watch?v=ZnpgzdFwxV4&feature=relmfu .

 Bez mojí pí. asistentky bych se nikam nedostal. Tyto a spousta dalších fotek by nevznikly. Nutno ale přemýšlet jak dál bojovat za práva nás, důchodců na důstojný život. Pochopitelně především vzděláváním se. Vždyť ještě před třemi měsíci nastoupila do dlouhodobého kursu fotografování a zpracovávání fotek, tvorba web stránek. Již ho nedodělala - NESTIHLA. Snímky co jí zůstaly ve foťáku - co s nimi! Já to neumím, Janičku již nemám.
Ale život jde dál, byť zase tvrdě po principech. Tak se budu ptát: co jste odpověděl na SOS zoufalého důchodce, ministře Drábku? Umíte již napsat Smlouvu "ředitelko" Mgr. Lenko Svobodová? Kdy odpovíte (před více než rokem jste slíbila!!!) na veřejné dotazy "primátorko" Bc. Martino Rosenbergová? Funkce, tituly máte; mzdy a "odměny" za to pobíráte - co pro lidi děláte? Kde je vaše produktivita práce? To, vás všech se ptá, DŮCHODCOVSKÝ OMBUDSMAN! Již vás neochrání před „skládáním účtů" dobrá duše Jany Drechslerové!
TAK JSEM ZVĚDAVÝ NA ODPOVĚDI, NA REAKCE.


Pavel Ján Buvala

 

 

—————

Zpět