353. Budou prázdniny... Jsme LIDÉ byť již důchodci.

24.06.2012 07:38

Co asi kdo bude dělat? Penzisté a důchodci spolu se senioři se změní buď v PEČOVATELE o děti za děti; nebo omládnou a vypraví se „proluftovat“. Pořád ale zde jsou STANDARDY, dle kterých by měly pí. Ředitelky a podobné persony řídit "svá" zařízení. To by je ale musely znát, chápat a CHTÍT pečovat o "klienty" "svěřence" etc. jako o lidi. Ano i důchodci v různých tzv. zařízeních sociální péče jsou lidé ale pouze věkově starší nezkušených vedoucích „orgánek“ takovýchto zařízení. Pochopitelně ukázanější postpubertálních nositelek byť akademických titulů. ALE: „p l z e ň s k ý c h“ = titul mám - prd umím!! Proto i dnes přidávám již PÁTÝ!

5. Individuální plánování průběhu sociální služby

Kritéria:

a)Poskytovatel má písemně zpracována vnitřní pravidla podle druhu a poslání sociální služby, kterými se řídí plánování a způsob přehodnocování procesu poskytování služby; podle těchto pravidel poskytovatel postupuje;

b) Poskytovatel plánuje společně s osobou průběh poskytování sociální služby s ohledem na osobní cíle a možnosti osoby;

c) Poskytovatel společně s osobou průběžně hodnotí, zda jsou naplňovány její osobní cíle;

d) Poskytovatel má pro postup podle písmene b) a c) pro každou osobu určeného zaměstnance;

 e) Poskytovatel vytváří a uplatňuje systém získávání a předávání potřebných informací mezi zaměstnanci o průběhu poskytování sociální služby jednotlivým osobám.

Plnění kritérií uvedených v písmenech d) a e) se nehodnotí u poskytovatele, který je fyzickou osobou a nemá zaměstnance

Pak ale jsou i tací, co využijí nabídku ZSSK a vypraví se téměř za darmo podívat se do bratrské krajiny jež DŘÍVE BYLA NAŠE. Podívejte se vlevo do záložky Vlaky - současností žijeme: Ještě můžeme na všechny tratě; přes prázdniny JEDEME!! U sousedů téměř GRÁTIS! Více zde: http://www.sduchodci.cz/vlaky-do-r-1919/soucasnosti-zijeme/ a zaspívat si: www.youtube.com/watch?v=AnnMolQy6rE. Podívat se kamže nás to mašinka veze, kde se nechá příjemně relaxovat, odpočívat, vzpomínat; UŽÍVAT SI!

Iní ukazujú tým pozdejšie "uliahnutým" čo všetko malo ČESKOSLOVENSKO stredoeuropské a nie zbytkové pohrobky. Čo nevidieť prinesiem aj report zo spanilej jazdy "BRATRÍKOV"  z Jawa pérák klubu do srdca Slovenského Rudohoria  - TISOVCA ... . Z ich agentúry prišla včera správa: "Zajtra (24.6. 2012) nás čaká Rajecká hodomotojazda v okolí Rajca a cca 200 km jazdy po Turci, Rajeckej doline a po Považí. ... Ešte raz ďakujem a prajem veľa pekných chvíľ. M. Dolník."
 

Výjazd z námestia v Tisovci do Brezna ( nad Hronom) musím opäť začať písať!

 

A možnože, vďaka p. Radimovi Jančurovi, - KTO VIE??? Uvažujte so mnou: zpravy.e15.cz/nazory/rozhovory/radim-jancura-linkou-do-hamburku-se-regiojet-zdvojnasobi-769028 ; veď už chodí z Prahy do Žiliny a z Bratislavy po Veľkom žitnom ostrove, viď : www.regiojet.sk/sk/ . Na fotke dole hoc´ rozostavaná bratislavská stanica - neuprie RegioJetu reklamu. POROVNAJTE SI TO S postkomunisticky zaostalými ČD. Čo dodať?

Za dna týždne si to vyskúšam; do mesiaca - report / spomienka.

Pavel Ján Buvala.

 

—————

Zpět