348. Standard č. 2.

18.06.2012 06:07

www.youtube.com/watch?v=PBT6cqugD_U&feature=related

Trvalo pár dnů, než jsem se dostal OPĚT ke psaní. Omlouvám se všem, bohužel jsem zapomněl, že v našem věku existuje i něco co by se dalo nazvat "ÚNAVA MATERIÁLU". Něco co by bylo možno pojmenovat "dojezd na benzínové výpary". Že existuje něco - nemine NIKOHO - jež STÁŘÍ se zove. Z toho plyne i žít pouze podle svých f y z i c k ý c h sil a nepřepínat je. Já to drobet přehnal a tak jsem musel na pár dnů do pelechu. S Boží pomocí jsem opět činný. Ke všemu se dostanu postupně; nejdříve  Standard č.2:

2. Ochrana práv osob

Kritéria:

a)Poskytovatel má písemně zpracována vnitřní pravidla pro předcházení situacím, v nichž by v souvislosti s poskytováním sociální služby mohlo dojít k porušení základních lidských práv a svobod osob, a pro postup, pokud k porušení těchto práv osob dojde; podle těchto pravidel poskytovatel postupuje;

 b) Poskytovatel má písemně zpracována vnitřní pravidla, ve kterých vymezuje situace, kdy by mohlo dojít ke střetu jeho zájmů se zájmy osob, kterým poskytuje sociální službu, včetně pravidel pro řešení těchto situací; podle těchto pravidel poskytovatel postupuje;

c) Poskytovatel má písemně zpracována vnitřní pravidla pro přijímání darů; podle těchto pravidel poskytovatel postupuje.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Domníváte se, že v Liberci toto mají a lidé to znají? NEMYLTE SE! Hlavně je nedodržují! Primátorku a její grls´ takové detaily ani NEZAJÍMAJÍ. Za co jim tedy MPSV "na důchodce" přispívá?

***********************************************************************

Znáte Britské listy? Že ne? Mrkněte se, prosím, a pak posuďte, proč asi se se mnozí k nám, stařím, chovají hůř než k ... . Klikněte; čtěte; poslechnete si z ČT a přemýšlejte: www.blisty.cz/art/63860.html .

***********************************************************************

Naproti tomu žijeme, radujeme sa zo života, nie sme ako "emeričan z vysočan" pernamentne najedovaný žiarlivý a netvorivý! Boli sme a sme zvyknutí na partiu; pohodu. Hoc´ aj tých "chechtákov" je menej.

Dňa 9. júna  som v Tisovci pred kaviarňou Centrál stretol partiu ale naozaj PARTIU ľudí čo nikdy nebudú Trochári Parapeťáckí! Partiu pérákov s PÉRÁKMI... Pamätáte sa na tie vysokvalitné motorôčky? www.youtube.com/watch?v=4yRY7bZyFXs

Budem sa venovať týmto združeniam v ďalších článkoch a záložkách. ZASLúžIA SI TO!

Napríklad Ing. Martin Remeník a Mgr. Miroslav Dolník (predseda a tajomník Združenia veteránistov Turca).

Tak okrem KGB z Rožňavy; dôchodcovské GEMER RáDIO z Bratislavy; celoštátne vlakynet aj toto združenie dokazuje, že znalosti a skúsenosti VšETKýCH generácii sa oplatí navzájom rešpektovať.

Viete vôbec, poniektorí, kde leží Gemer; Turiec; Abov? Čo to vlastne je? Aj k tomu sa dostaneme.

******************************************************

Ozaj: a viete, že od 1.7. - 31. 8. môžu dôchodcovia skoro za darmo cestovať po Slovensku železnicou? Niečo takého by komunistickosocdemácky Svaz důchodců ČR nebol ani schopný vymyslieť; nie to ešte realizovať! Nech sa hanbia - presebovia ( pre sebä)!

Ja, samozrejme aj so svojími priateľmi, začíname dňom 30.6. 22:00 odchodom lôžkovým vozňom smer KOšICE.

Pavel Ján Buvala

 

—————

Zpět