344. Tak jsem dojel domů UNAVEN, ale šťasten!

11.05.2012 09:03

Přiblížil se ten den, já jsem vyjel, přijel - prišiel, videl, ZVÍŤAZIL aj tak - nějako nad sebou samým; nad pohodlím maroda. Jestli dovolíte, tak malý předkrm: www.youtube.com/watch?v=dbesgpjucC4&feature=g-upl . To je cesta ZVOLEN - ŠAHY s www.vlaky.net . Píši to pro ty, co ještě neznají zvolenský hrad Jána Jiskru z Brandýsa atd.

Zpátky to bylo, jak jsem předpokládal: cestoval jsem JAKO LORD!!

PŘEKVAPENÍ na Ostrava hl. n. jsem zažil, kde na mne již čekali pí. s ještěrkou a dozorčí nástupiště, aby mne převedli přes koleje na 4. nástupiště a NEMUSEL jsem po schodech. Poděkování ale patří především stevardkám z 3. a 4. vagónu s odjezdem 12:50 z OSTRAVY v neděli www.regiojet.cz/cs/; jež se o mne, o moje jízdné pomůcky se všestranně postaraly dne 6. května 2012. Ve čtvrtém VOZNI se jelo opravdu ale opravdu příjemně. Dovedete si představit mezi omladinou pupkatého dědka s notebookem, jak na něj omladina čuměla? Umíte si představit, že ještě jsem se ani pořádně neusadil a již jsem měl "termoskové" KAFÉÉÉ!! Jen "zasyčelo" jak jsem byl vyžádaný! Od sl. stewardky samozřejmě, jež o nás až do Pardubíc pečovala SAMOZŘEJMOSTÍ BYLY čerstvé noviny - deník- žel páteční NEBYL; po cca 60´ 2x čokoláda! Úsměv a dobrá nálada ... i po vystoupení to její "...NA SHLEDANOU PŘÍŠTĚ!"

Naproti nevrlé a ucourané "vlakušce" ČD jež projížděje 1x s vozíkem v pátek po uličce 1. třídy Detvana od PARDUBIC po VSETÍN celý 1x ale vzdychaje a nic nenabízeje v ušpiněné šatové zástěře ze které nitě téměř až po zem visely! I MNE chuť na kafé přešla a vydržel jsem až do B. Bystrici!

Závěr - nefungující výtah ze suterénu na silnici v žst. Liberec mi nemohl pokazit nádherný zážitek z jízdy Žluťáskem; účastí na 8. narozkách vlakynetů a "vychutnat si "Malého Bejčka díky příteli Karlu Furišovi. Sice již doma - ale v klidu!! No, posuďte tu krásu: www.youtube.com/watch?v=3pm-EHgtwHE&feature=endscreen&NR=1 .

Podrobněji příště!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět