340. Druhý den České konference v roce 2010

29.04.2012 08:09

www.youtube.com/watch?NR=1&v=9ayoou67eME&feature=endscreen  Článek 22 na www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2009070049  přebírám. Vloni a letos jsem nemohl a tak všem co na ní jsou : PŘÁTELSKÝ, LIDSKÝ POZDRAV POSÍLÁM!  Cituji:

(22) Pavel Ján Buvala, 24.4.2010
Česká konference DEN DRUHÝ

Perný to byl včerejší den, perný; ale NÁDHERNÝ, věřte mi! Já vydržel do cca 20:45, a to je co říci, neboť všichni, co mne znáte, víte, že 16. hoďka je moji VEČERKOU. Čím to, že jsem to dokázal? Co to zapříčinilo, že jsem to zvládl? Říkají : KONCENTRACE ENERGIE.
Co k tomu říci: asi na tom něco bude; já - nevím. VÍM ALE, že je mi zde dobře. Že slyším myšlenky různé, od různých lidi. Třeba i kontroverzní, ale lidsky podané; politické – ale politicky neutrální. Ekonomické, ale neprotitaktní!
Každý má právo si říkat, co chce, a přece mi to připadá, jako kdyby to On; Někdo; velký Tvůrce; řídil. Vysvětlí mi, malověrný, jak je možné, že jsem zde potkal P.T. Jana Čulíka, šéfredaktora Britských listů, po kterém toužím se potkat více než 8 měsíců? Vysvětlí mi, malověrný, jak je možné že ZDE potkám pí. Jaroslavu Šustrovou z Croix de la Boheme o.s, ženskou, jež mi sdělí podrobnosti o tak přepotřebné INTERNETOVÉ televizi www.cestyksobe.cz i pro e-důchodce?Malověrný nesporně NE. Ale také člověk váhající, odpírající se seznamovat s Internetem; IT; natož teorii J.A.Komenského, T.G. Masaryka, T.Bati sen. i jun.; ale také Jana a jiných velkých skutečných ČECHŮ. Nemohu nevzpomenout Slováka V. Clementise, jehož památce se mnozí z jeho bývalých odpíračů dnes budováním zisků z jeho osobnosti věnují.
Ale to nádherné, všebudující se děje zde, v Poděbradech, v přepychově uklidňující atmosféře http://www.ceska-konference.cz . O několik dnů zde budou poznámky a poznatky z 2. ročníku České konference.
Kolegyně ze Svazu důchodců se mne před chvílí SKYPEM zeptala, zda budu v pondělí v Obecním domě (REPRÉ; abych Pražandy mojí generace neurazil…). Mohl jsem jí říci ne, když zde panuje takováto nádherná atmosféra? Byť bych si tam mohl připadat jak Mistr v Kostnici. Až na to, „Zikmund“ na mne se třesoucí nosí „třešňařskou fjertušku“. Ale dosud neví, co jsou Párové kategorie; neví, že kdo chce řídit – musí se učit; kdo se chce učit – musí chtít; Ale nesmí se vzpouzet Pánu, není-liž pravda. „Ďábel však ví, že jen krátký čas má…“, je psáno.Na dotaz některých čtenářů mého dopisu č.1 ze včerejška, že kde mám fotky sděluji: moje amatérčina je nedůstojná této atmosféře, a tak jsem poprosil p. tiskového mluvčího, aby mi jich pár poskytl. Přislíbil. Do této chvíle nedošly, čekat nechci (znáte mne…), a tak fotečky budou; VYDRŽAŤ!
Na diskutabilní výroky kolegů důchodců z onoho Svazu sděluji: někdo má rád holky, někdo vdolky; já obojí, ale: http://www.ceska-konference.cz miluji neboť to je to, oč jsem byl bohapustým tlacháním 6 let připravován a vyčerpáván. Není sdružení jako sdružení; tam, kde není Agapé nemůže být skutečná pohoda; dělné prostředí; úspěch nosící úsilí.
Jdouce k odběru stravy do restaurace LIBESKÝ jsem viděl jaro v rozpuku. Za půl dne : z pahýlů – lípy mající své již lístečky. Malinkaté ale zelené; jarem vonící. Tak mne to evokuje zvolat: Buď požehnaná, země Česká; domov můj!
Včera to byly mladé, mlaďounké mažoretky „jiskřičkové“; dnes – prohlídka Fiatů, Alf Romeo. Náhoda? Evokace k prezentaci Zetorů, Tater, Škodovek, Wikovu, Wichterleho centrifug; etc. Máme být na co hrdí, máme na co navazovat. Nespadli jsme „z jahody na znak“ ani jsme včera neslezli ze stromů. Zlaté české ručičky byly v mechanice; ZLATÉ ČESKÉ MOZEČKY budou v informatice, IT či nanotechnologiích? Říkam, prohlašuji ANO! Neboť naši povinností je vše dobré, co jsme po předcích zdědili, zachovat a rozmnožit. Odkazy TGM, JAK uvést v život. Nezapomínat na poučení z historie a s pomocí Pána: v nových podmínkách do života, pokud možno ještě dnes !

Důchodcovský Omdusman na www.sduchodci.cz je toho jasným důkazem
Pavel Ján Buvala
 

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět