32/ Potkali se ... na Krahulích

05.06.2010 04:54

             Volby ...  zástupci pro zákonodárce jsou zvolení. Dobře. Jací budou - ukáže čas - nesporně. Život ale jde dáíl; bez ohledu na stamilónové penězovody z daní drobných i tľch jiných poplatníků; bez ohledu na vyžebrané peníze systémem Švarc či IOP. Negativizmus "bohů olympských" vůčí mojí osobě nese výsledky: lidi se začali zajímat o mou práci; o její výsledky; o podstatu, "jadra pudla", znehodnocování mojí práce pro důchodce. Proč vlastně tyto stránky MUSELY vzniknout. Dotazů je hodně, mnozí píšete o svých problémech POPISNÍM způsobem. Z toho plyne mnohdy nepochopení podstaty problému "meritu věci" samé. 

            Nezbylo mi  nic jiného než poprosit své přátele o pomoc a pozvat své kolegy a známé na "živánku" do lesů, kde je možno si rozebrat věci zajímající VŠECHNY strany bez ohledu na partaj, či konfesi; věk či pohlaví; a pod. Pozvánka: "POZVÁKA na 1. dôchodcovsko - vlakneťácku živánsku.pdf (319,8 kB)" je toho jasným důkazem. Nevymyslel jsem to sám. Inspirovali mne k tomu účastníci 2.setkání se České konference v Poděbradech před pár dny. Oj, pardón : ono to již bylo před pár týdny!  Jak ten čas letí... . Podrobnosti viz: http://www.ceska-konference.cz . Tam jsem potkal spoustu příjemných lidí a budu rád, když na žst. Kremnica dojede co nevíc lidí. Vždyť dovolené a prázdniny budou v začátku. Důchodcům na obou stranách řeky Moravy by mohlo být smutno a tak - přijeďte na živánku. Bude taková skromnější, ale naše : SVOBODNÁ, NEZAVISLÁ, DOSPĚLÁ.  Zde všichni si budeme moci popovídat a rozebrat všechny věci jež nás trápí. I mezigenerační, normální. Jenom NE brečení nad rozlitým mlékem, prosím! Vzorem mi jsou každoroční "narozky" servru www.vlaky.net . Co všechno se tu probeře a propeře - to by jeden neřekl!

 

        Prihlášky a miestne info prosím cestou PÁNA DOMÁCEHO, nášho milého hostiteľa, Ing. Petra Šmída zo Žiaru nad Hronom. Info: nech sa páči na http://www.apartmanykrahule.eu . Nepohoršujte sa, PROSÍM, že píšem takto: dačo česky, dačo slovensky. Veď sme európania... či snáď nie? Zbytok si môžeme rozobrať osobne na stretku. Veď keď to išlo do rozdelenia spoločného štátu pred spolčnou Európou a išlo to aj v už spomenutých Poděbradoch, no prečo by to nešlo aj nad Kremnicou na KRAHULIACH. On to bude len čo sa postará o "teplo domáceho krbu" náš "pán domáci". Preto už za pár hodín ide poprosiť slovutný Urbár do Tisovca aby mu dali to, čo mu patrí; aby mu dali čo vlastní. Zdá sa Vám, milý čitateľ týchto riadkov čo divnô? Hja, u nás na Slovensku je to stále ešte tak... . Preto aj "živánská" na Krahuliach; prekonať rôzne umelé bariery medzigeneračné, a pod.

Nuž teda:

Do videnia, na shledanou;

přátelé milí!

 

—————

Zpět