30/ Volby končí - práce začína

29.05.2010 06:49

Za několik málo hodín bude dovoleno; budou zvoleni noví oudové Zákonodárce. Za několik málo dnů skončí pololetí v němž vznikly tyto stránky. Obé bude potřeba zbilancovat neboť obé pracuje - mělo by pracovat - ve prospěch LIDÍ a tudíž také s důchodci a ve prospěch důchodců. Viděl jsem nejapné předvolební hesla tipu: "Bojujeme za vaše peníze" a pod. My všichni víme, že ZA NAŠE PENÍZE bojovali, ale za svoje korýtka a KORYTA právě hlasatelé takovýchto polopravd jež se proláknou pouze když onen "důče" se splete.  Kdo bude kontrolovat plnění slibů když např.ve Svazu důchodců ČR o.s. se plně potírá opozice? Jehož sočasný estabilišment netouží míti "zrcadlo" a vidět jak"nádherné" jsou císařove nové šaty! Tudíž potlači, zadupat svou konstruktivní opozici dle vzoru Boľšogo gnrlsm Josipha. ( Ne, to není překlep.) To je expresivní vyjadření "vožďa" jež si potupně a postupně kumuluje funkce. Jemu již nestačí pár nohsledů jež nastolujíce cenzůru brání svobodě informací; jež mu požehnávají okrádání základny; atd. Doporučuji mu přečíst si Mňačka : Jak chutná moc.

Který pak nově zvolený P.T. poslanec Parlamentu ČR si již přečetl cosi od Erasma Rotterdamského? Např. "O výchově Křesťanského vladaře" jež dvojjazyčně / latisko-česky/ vydal v r. 2009 Občanský institut. Pak by to nedopadalo tak, že vlánoucí vláda a jeji ministři; hejtmani a jiní ani neví jaká Usnesení či zákony jsou platné; jaké lhůty jsou povinni dodržovat a úkoly plnit. Např. ve vztahu k nám důchodcům. Pouze tyhle stránky mají zveřejněný plný text toho co má být alfou i ohmegou: Program vlády do r.2012.pdf (315,5 kB) . proč, táži se. Co jsem si osobně dělal "průzkum bojem" a moji spolupracovníci se poptávali zjistíce  N I K D O !! Nic neví a nemá čas to studovat. No, co s tím? Oddistancuje se od konstruktivní opozici? Nazbírá album funcí chlubíce se To všechno Já,Já, Já ??  KSČM v osobě s. Ing. Oldřicha Pospíšila jasně pernamentně dokazuje.

Koncem června zasedne Ústřední rada Svazu důchodců; to již snad bude NOVÝ Parlament činný. Ale budou překonány staré poststalinistické názory? Tam i tam. Co obě instituce udělají pro nás: důchodce, seniory, jíž nás je teď 30% v tomto státě? Nebo to dopadne tak jako před dvěma lety když se MS kraj "topil" a jeho krajský předseda Svazu důchodců, etc; se šel bavit do sklípku? Ale : "... byl poblíž." jak neustále odtušoval na moji osobní kritiku.

Kontrolujme, vyžadujme plnění především zákonů našich. Nespokojme se s předčítáním toho/onoho, když máme se k tomu či onomu vyjadřit; ŽÁDEJME CORPUS DELICTY! "Kecyfklecy" nechť nás nezajímají, byť by je pronášela sebesladší pusa; může být ďábelska.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět