274. Třiadevadesáté výročí Republiky

29.10.2011 02:35

Při tichosti, bez velikých fanfár, včerejší den, veliký den D naši Republiky uplynul. Hezký článeček napsal Liberecký deník: liberecky.denik.cz/zpravy_region/lide-k-svatku-slovaci-se-nemeli-trhnout-20111027.html . Jenomže: Pozdě bycha honiti! Naše Iveta přišla do Šípa. Zahlédl jsem jí; poslechl si. Viděl Ty slzy přes úsměv. Tak je to i s našim státem. Resp. našim soustátím. Zbyly nám alespoň nadstandardní mezistátní a mezilidské vztahy a jak jinak "národní hosté": kofoláci - romáci.

Samozřejmě marasmus - bída. Statistici srovnávají mnohdy nesrovnatelné, jen aby ty trosky mohly být barevné. Alespoň oku příjemné, když již ucho, chuť a hmat mají z toho kulové. Zablýskalo se ale-snad na časy - v Bílém domě! Petr se domluvil a energie bude. Armáda, obrana - bude. "Pupek svět" bude - kdoví. Při tom od Wilsona přišedší Prezident osvoboditel a jeho přátelé vytvořili v centru Evropy malou Unii. Předběhli dobu - ale bylo fajn! Robota - byla. Jídlo - bylo a zdravé. Půda rodila: česnek, brambory; cibule - vepřový; mléko, máslo, strdí… pouze havlovské banány byly pouze v některých koloniálech. Ale zdravé ne HNILÉ jako v přitroublých hypermarketech. Byl toaletní papír - byl i šmyrgl papír. Byl od všeho kousek – Karborundum - brousek! Od všeho kousek; skromné, skromně ale bylo!

Jestliže za pár dní Radim Jančura obdrží v Senátu výroční anti byrokratickou cenu - bude to nejhezčím ocenění českému duchu, české státnosti, česko-moravské přičinlivosti se slovenskou podporou. Točí se, kluk, se svoji partou jemu blízkých jak čamrdy, točí. Efektu dosáhli. Nejen žluté autobusy, ale již i ŽLUTÉ VLAKY J E Z D Í! Má již i svou komunitu: cs-cz.facebook.com/regiojet . Nakonec bude jezdit do ústí a třeba až do Berlína - kdo ví : byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-53398310-stat-pusti-konkurenci-na-koleje-mezi-prahou-a-ustim-jancurovy-zlute-vlaky-maji-zajem . Podrobnosti o Ceně výroční anti byrokratické - na e-státu, e-TV; u e-důchodců.

Že tyto termíny jsou vám trochu neznámé? Ale jděte! Ke všemu se dostaneme. Nikoli však dnes, v posváteční víkend. Tudíž jen to co hoří, že na důchodcovský sjezd MNE přišlo Pozvání. Co myslíte, mám mezi ty nepoučitelné požírače shnitých třešní vůbec jít? Ze zpravodajského důvodu URČITĚ. Jinak - proč do Kostnice? Nejsem Jan Hus! Že uschlé růžičky byť oranžové - také nemusím. To každý ví, to každý zná: www.karaoketexty.cz/texty-pisni/pilarova-eva/co-je-laska-100629 . Holt půjdu, abych vás, milí mojí čtenáři, mohl z 1. ruky poinformovat.

Tak a tam také vzpomenu i na zapadlé projekty a klamné naděje.

Pavel Ján Buvala.

—————

Zpět