492. Již je 2. září 2013

02.09.2013 08:35

www.youtube.com/watch?v=GbiazP0vuo8   www.youtube.com/watch?v=HcVcMhvLav0&list=PL16E9B7158C11361D

      Do kdy budu moci využívat výhod železnic Slovenské republiky? BUDU ŠŤASTEN! Uplynulé dva měsíce byly pro mne nádherné. Za 50 € jsem měl možnost cestovat po celé síti ŽSR (viz mapa nahoře.) a já to dokonale využil. Samozřejmě, že jsem si k tomu přidal také štreku Bratislava - Komárno v péči RegioJetu sk. Mojí přátelé z vlaknetů např.: Buffalo popisují všechny tratě podrobněji a tak jim přenechávám možnost k vyjádření a realizaci. Viz: www.vlaky.net/zeleznice/spravy/5035-Ako-som-sa-vybral-s-listkom-SLOVAK-2013-za-poznanim-na-hornu-Nitru/  a další podobné příspěvky od lidí povolanějších mne.

Mladá gárda to istila; aby stará gárda bola spokojná

     Recepční pí. Horváthová se svojí volontérkou a p. vrchní cateringový z WS (pozor: to není "Wars. dogovor" na štěstí!) zapříčinili moji změnu plánů. Pí. recepční mne "ukecala" a místo 2 nocí jsem v Mladé gardě zůstal 6 dnů. Byť Internet stál za velké kulové. Voják se stará - voják má; platilo v dobách ČSLA a platí furt. Italská restaurace v Račí a 5. nástupiště Hlavní stanice Bratislava to jistily v plné parádě! ŽSR všude troubí, jak mají Internet na Hlavní stanici v Bratislavě, ale mají velké kulové. Pouze: SLOUP v hale. To je kultura cestování. Tvrzení, že je internet v 1. patře invalidovi na vozíku či dědkovi o chodítku je prd platné. No, to si může dovolit pouze mladý a blbý nejmíň Ing. od ŽSR či ZSSK. Totéž toaletní papír na WC pro invalidy a postižené! Ono - již sehnat klíč je obrovský problém pro ne-domácí! A to máme XXI. století! 

Ještěže ministr dopravy a vláda Slovenské republiky před pár lety ukázala svým kolegům za řekou Moravou v ČR, jak může pracovat soukromá železniční společnost ve prospěch ČLOVĚKA! Tak má trať Bratislava - Komárno slušné osobní vlaky i s Internetem a ten je při pobytu vlaku v železniční stanici bez nejmenší chybičky! Detaily viz: www.regiojet.sk/sk/ .  Pravda: Nikdo není dokonalý, zvláště tato odnož holdingu p. Radima Jančury. Již při vstupe do kasy/čakárni na hlavnej stanici v Bratislave môžete natrafiť na echt recht žiarlivú a trápne sa chovajúcu POKLADNíčKU! Již vloni byly problémy, když - asi to byla ONA - "SOUŠKA" - KOMUNISTICKY DŮLEŽITÁ BYROKRATKA; co chtěla moji asistentce odmítnout vyfocení nádražních prostor ŽSR využívaných RJ. Ach - se zlou se potázala! 25 let po "Něžné revoluci" po převratu si osobovat také přetrvávající, irelevantní kunoviny! Teď zase, mne začala poučovat o drážních předpisech, co smí a nesmí ČLOVĚK O CHODÍTKU - resp. že je NENORMÁLNÍ CESTUJÍCÍ!! Se zlou se potázala! Všichni co mne znáte, si asi dovedete představit, jakou "dršťkovou" to schytala. ONA - mne a VELET!! Kdo jí dal gebír, které církve je farářka, že si dovolila svobodného člověka v Evropě zpovídat či StB - acky vyslýchat! Nakonec jsem se zeptal, zda mi dá jízdenku anebo zda si jí mám koupit ve vlaku - měli jste vidět ty "odudé pery - ZDÚTEĽA". Rty zůstaly oteklé a huba otevřená asi dosud. Nakonec jsem se jak do Dunajské Středy - tak i do Komárna dostal v pořádku. Ale ani v Komárně nebylo vše OK. Nádraží - nádherné:  Ale službukonající výpravčí resp. nosič červené čepice - byl jak PRASE NEVYCHOVANÉ, když mne poslal o chodítku do restaurace - za skladovou budovu vedle JEHO rezidence! To ho až tak štve, že mu tam jezdí inteligentní mašina RJ a já - PAK - jsem sakra dal najevo, že jim fandím! Ale o tom příště.

Pavel Ján Buvala

 

 

 

 

 

 

—————

Zpět