285. Jančura byl stejně PRVNÍ; vlakneťáci už šiesty.

28.11.2011 05:05

Koukám a žasnu! Na železnici v přepavě substrátu lidského najednou je šílená tlačenice. Mrkněte se, prosím, na : ekonomika.idnes.cz/dalsi-zajemce-o-dotovane-rychliky-olomoucka-dopravni-pdk-/eko-doprava.aspx?c=A111125_132805_eko-doprava_fih . Najednou "dummenkopfové" přichází na to, že jezdit autami po naší miniaturní zemičce je strašná ptákovina. že jsou tu i lidé rozumní, vlaky využívající - železnicí jezdící; přírodu a své zdraví šetřící. No a samozřejmě i peněženku jak svou tak i státní.

Průkopníkem, jak známo, v soukromé dálkové přepravě lidí je Radim Jančura. Jeho žluté autobusy se staly pojmem přiměřeného komfortu aj v zemích českých a zemi slovenské. Na Podkarpatskou Rus sice ještě nedosáhl, ale kdo ví. Po 12. prosinci 2011 si koupím jízdenku Liberec - Žilina. Přímo a jednu. V podstatě by na tom nebylo nic divného, ale je to v kombinaci vlak - autobus v komfortu a s obsluhou jako v letadle, za ceny opravdu mírné. Co víc si přát! Je nasnadě, že místo si zabookuji doma v pohodlí. Až bych se nudil projížděje fádní krajinou - popracuji si na svých stránkách; na svém notebooku. Ale již v ON a nikoli v off režimu. Ti ostatní Pokustónové přijdou a ž PO panu Jančurovi, po jeho pohodlných a komfortních vlacích na československé poměry nevídaných!

Čo nevidieť objaví sa spomienka na prekrásny pobyt medzi ľudmi pre mňa naposledy. Zaspomínám si na časy, chvíle pohody medzi partiou kamarátov bez ohľadu na vek a spoločenské postavenie. Na časy, keď som poprvý krát v živote sa zviezol na Čiernohronskej železničke; na časy-keď som nemohol byť v reáli v Slavošovciach na "Sonderjazde" na časy predvlani, keď som bol - a asi naposledy - na oslave 6. vlakneťáckých narodenín. Podrobnosti nech sa páči kliknuť na www.vlaky.net/zeleznice/spravy/4237-DVD-6-narodeniny-VLAKYNET-v-predaji-vo-VLAKYNET-Shope/. Tu je aj krátka ukážka. Podrobnejšie - samozrejme - na DVDčkách čo pre sebä a pre príbuzných a známych a hlavne pre podporu kolegov nadšencov vlastniacich server www.vlaky.net a tento prevádzkujúcich.

Tento server a ľudia okolo neho, prekonali odpory a rozpory. Sily a schopnosti národa časkoslovenského spojili a náádhernuškavý server a priateľskú partiu ľudí okolo neho vytvorili. To či mi Pán Boh dovolí a asistentka ma doprevadí na 8. narozky je vo hviezdach; spomienka na 6. nardeniny v reáli; STAČÍ SI OBJEDNAŤ!

RADIM JANČURA & JIŘÍ šMÍDT BYLI A JSOU PRVNÍ V PŘEPRAVĚ LIDÍ PO TERITORIU československém v luksu a ceně nebývalé. Pio, Mayo,Igi, Zvyněk, Karel f, novinár a ďalší byli první se servrem vlakneťáckým Kdo bude první s první reportáží žlutou ze žlutém busu & vlaku a bílo-červeném tričku s čepičkou www.vlaky.net?

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět