283. Cancálové - kecálkové

24.11.2011 00:57

Ať žije KSČ; Ať žije - kdo pije; Ať žije věčná blbost komunistická. Je na úrovni tykve - nepotopitelná, nespalitelná! Zarazil mne článeček viz: praha.idnes.cz/clanek.aspx?c=A111119_1687499_praha-zpravy_mav donutil mne zamyslet se. To dnešní novináři mají tak malou slovní zásadu, že MUSÍ do zblbnutí kecat o komunismu existujícím? No, kdyby nebyl, měli bychom se nesporně lépe. Byly by zde zlaté české ručičky, měli bychom Podkarpatskou Rus; dnes již dostatek potravin pro celý československý národ. Nevěděli bychom, co jsou StB - ácké koncentráky. Netušili bychom, že Cikánský Vajda z pozice ministra může se vykašlat cestou svých pohůnků na celou vládu!! Vládu samostatného státu.

Nejenom pražské metro; pardubické či kolínské nádraží; všude možně po republice se naleznou trosky socializmu. Nejvíc v nás, lidech! Podívejte se jednání úřednic v různých sociálních zařízeních ČR!! To gestapačky z koncentráků musí na hrnec před zvůlí těchto persón!!

Co je ale horší: Názory většiny - důchodci jsme v menšině - na náš život. Před pár dny mi jedna z mých kamarádek, přítelkyň, etc. jíž si moc vážím napsala dlouhý mail ze kterého vybírám:"... přečetla jsem si Tvé články a dost mě zarazily. Jednak se tam dost opakuješ, ale ještě více mě zarazila Tvá dost zlá a neobjektivní slina. Píšeš, jaké jsou hrůzostrašné poměry v domech se soc. službami. Možná Ty máš jen špatné zkušenosti, ale znám plno domů, kde se starouškům plně věnuji a snaží se jím to zpříjemnit jak se dá. Dokonce se jím i starají o kulturní program a snaží se je zapojit do zájmových činnosti. Dneska je i možnost, zůstat doma a najat si pečovatelku doma. Znám to ze svého okolí. Nezlob se, ale musela jsem ti to napsat …". Dádo, (nikoli Patrasová; ale říkejme jí tak též) MÁŠ NESPORNĚ  P R A V D U !! Za to Ti mockrát děkuji; je vidět, že mne znáš. Nepochopila ale, holka moje zlatá, že důchodcovskému ombudsmanovi se nesvěřují ti a ty, co jim je dobře! Že důchodci A -KYNĚ především mají mnohde i existenční problémy! Při tom akorát je moje Dádinka milá - moje krevní skupina; akorát o pár hodin mladší. Ale tak to je: přečte si pozorně i její text, prosím! Co postkomunistické ideologie z toho čiší! Co kecálků a cancálků novinářský či jiných jí a jí podobných a mladších za 20 let se namáhalo aby je - tyto generace - dokonale zblbli! Co mají dělat lidé s mikro důchody od 5.000,- Kč níže? Co opuštěné důchodkyně na vesnicích, maloměstech? Kde má bába brát 3,- Kč na housku, když jí v prodejně i její kamarádka na její vesnici prodávaje v LÍDLU nakoupenou housku za 0,9 Kč? Na asistentku jednoduše nemá! Já jí snad již mám natrvalo. ALE neptej se mne, DÁDO, co mne to stálo a teprve bude stát!!! Já a moje manželka jí nutně potřebujeme a děkujeme Pánu Bohu, že nám naši " milučkú Lýdiu" ako dobrovolníčku z Banskej Bystrici poslal! ( Prskejte zadubenci jazykospytcoví!) Ale mají všichni takové štěstí a Boží požehnání? Pochází každý jako ze Středoslovenského kraje - byť bývalého? Může každý vyslat SOS? Může, je ale otázné, zda to někdo zachytí. Každý radioamatér a radista (byť by byl v RegiJetu, viď- p.četaři…) to zachytí; ne každý ale ODPOVÍ!

Čtěte ale pravdivé např.: Liberecký deník a Britské listy! Mnohé se u nás již "nemí" psát! U nich NE; tam jsou novináři! Pochopitelně nemusíte vědět ani anglicky natož skotsky! Stačí se kamarádit s počítačem!! Např.: blisty.cz/ a liberecky.denik.cz/zpravy_region/sedmdesatka-na-krku-ale-s-notebookem-si-tyka.html Proto i duševně zaostalí komunisté v SDCR pochopili a mne v rozšíření znalostí mezi důchodci úspěšně zabránili. MNE osobně to nevadí! Kdo chce - ke mne si cestu VŽDY nájde!! Nikoli však postpubertálně postkomunističtí cancálkové, kecálkové! Budou nové volby. Domnívá te se, že vyhrají ti, co se za myslící důchodce, za e-důchodce obzvláště, stydí? Takové "Ustřelené kecky" z Kladna, co jsou praseti pod kolínka si to myslí! ONA si myslí, že bude furt mladá sekretářka z Kladna... byť je jí již kolem 70 let; že bude do smrti mládnout!

Na stáří je potřeba myslet „… v mladosti a s léty dvakrát vroucněji! Potom Tě zkřehnutou, kdo Tě pak zahřeje…“ Citát ze Ščipačeva.

Pavel Ján Buvala.

 

—————

Zpět